112 11 sie 2020 | Jarosław Aleksander
Tragedia w McDonald`s. 12 letnia Adrianna nie żyje.

fot. pixabay

12-latka pochodząca z Polski została zastrzelona pod restauracją McDonald`s w okolicach Sztokholmu. Pościg policyjny trwa. Na jaw wychodzą nowe fakty.

Jak czytamy w komunikacie szwedzkiej policji (Swedish National Police Board) strzelanina była prawdopodobnie wynikiem wojny gangów. Polka stała się przypadkową ofiarą przestępców. W Adriannę (takie imię ujawnia policja) trafił jeden pocisk.

 

Jak podają szwedzkie media, póki co nie doszło do żadnych zatrzymań mimo istniejących nagrań z monitoringu. Osoby wytypowane przez policję jako cel ataku, uszły z niego bez szwanku i oddaliły się z miejsca przestępstwa.

 

Jak podaje „Expressen” znaleziono prawdopodobnie samochód sprawców. Został porzucony i spalony niedaleko miejsca strzelaniny.

 

Trwają przesłuchania świadków i szeroko zakrojone poszukiwania. Jednak jak wskazują świadkowie i nieoficjalne źródła, sprawcami ataku były osoby z gangów stworzonych przez niedawne fale uchodźców jakie dotarły do Szwecji. Poszukiwania są utrudnione z uwagi na hermetyczność tego środowiska i brak jego związków ze znanymi policji środowiskami przestępczymi.

 

Na podstawie: Expressen/SNPB

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz