112 27 lut 2020 | Redaktor
Trzy tysiące podrabianych kluczyków do aut przejęła bydgoska policja

fot. ilustracyjna Pixabay

Na terenie Bydgoszczy pojawiły się w sprzedaży podrobione kluczyki do stacyjek samochodowych znanych marek.

Jak poinformowała Policja z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy podrabiane kluczyki były również w sklepach. Punkt handlowy rozprowadzający taki towar znajdował się w Fordonie. Funkcjonariusze przeszukali miejsce, z którego pochodziły nie tylko kluczyki, ale i piloty oraz inne produkty oznaczone podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi firm motoryzacyjnych.

- Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 3 tysiące sztuk nielegalnego towaru. Przedstawiciele pokrzywdzonych firm oszacowali, że w przypadku, gdyby właściciel sklepu wprowadził do obrotu nielegalny towar, straty producentów kluczyków mogłyby sięgnąć trzech milionów złotych. Do sprawy naruszenia przepisów z ustawy o ochronie praw własności przemysłowej, kilka osób zostało przesłuchanych w charakterze świadka – powiedziała podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy

Dalsze decyzje co do losów właściciela sklepu są w rękach prokuratury. Za sprzedaż podrobionego towaru grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 5 lat, w zależności od tego, jakie ujawnią się dalsze informacje o jego działalności dotyczącej handlowania „podróbkami”.

Na podst. inf. prasowej KWP w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor