112 22 lip 07:44 | kd
Węzeł Oplawiec-Maksymilianowo zablokowany. Samochód dachował, LPR w akcji [AKTUALIZACJA]

Fot. PF

Na węźle Opławiec-Maksymilianowo na S5 doszło do zderzenia busa z samochodem osobowym, który w wyniku uderzenia dachował.

Do zdarzenia doszło około godziny 7:00.  Biały bus zderzył się z niebieskim samochodem osobowym. Siła uderzenia była tak duża, że osobówka dachowała. Na miejscu pojawiła się
Policja, Straż Pożarna i wezwano śmigłowiec LPR

Droga na kierunku Gdańsk była w tym momencie całkowicie zablokowana.

AKTUALIZACJA:

Na pasie awaryjnym zatrzymał się samochód dostawczy, w którym prawdopodobnie doszło do pęknięcia opony. Gdy jego kierowca przystąpił do wymiany uszkodzonego koła, w tył samochodu oraz mężczyznę, z impetem uderzył osobowy Nissan. Auto w wyniku uderzenia dachowało i wylądowało kilkadziesiąt metrów dalej. Na miejsce natychmiast wysłane zostały trzy zastępy PSP z JRG 3 Bydgoszcz oraz JRG 4 Bydgoszcz oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. Gdy służby dotarły na miejsce zdarzenia, poszkodowany kierowca busa znajdował się w ciężkim stanie, przystąpiono do jego reanimacji. Jednocześnie udzielana była pomoc kierowcy oraz pasażerowi Nissana. Na miejsce wezwany został również śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po trwającej blisko godzinę walce o życie rannego, lekarz stwierdził zgon. Dwie osoby z auta osobowego trafiły do szpitala. 

Bydgoszcz998, Facebook

kd Autor