112 17 mar 12:58 | Redaktor
Zarzuty dla pracowników Agencji Mienia Wojskowego. Trwa śledztwo w sprawie tzw. zmowy przetargowej

fot. ilustracyjna, CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że kolejne pięć osób usłyszało zarzuty w związku z nieprawidłowościami przy rozstrzyganiu przetargów prowadzonych przez Agencję Mienia Wojskowego. Wśród podejrzanych są pracownicy oddziałów AMW w Bydgoszczy, Warszawie i Poznaniu oraz przedsiębiorcy.

Nieprawidłowości dotyczą przetargów na sprzedaż rzeczy ruchomych niekoncesjonowanych oraz odpadów organizowanych przez Oddziały Regionalne AMW. - W toku prowadzonych czynności ujawniono szereg nieprawidłowości związanych z wpływaniem na rozstrzygnięcia prowadzonych przetargów - przekazuje Centralne Biuro Korupcyjne.

W czwartek (17 marca) Biuro poinformowało, że zarzuty usłyszało kolejnych pięć osób: troje pracowników Oddziałów Regionalnych AMW w Bydgoszczy, Warszawie i Poznaniu, którzy ujawnili będące tajemnicą służbową dane na temat przetargów, oraz dwóch przedsiębiorców, którzy brali udział w zmowie. Łącznie zarzuty przedstawiono już 12 osobom. Wobec części z nich zastosowano policyjny dozór i poręczenia majątkowe w wysokości 20 lub 10 tysięcy złotych.

Za popełnienie tego typu przestępstwa grozi do trzech lat więzienia. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor