My i nasze pieski 7 lip 13:08 | Redaktor
Psy do wzięcia pod dach. Każdy zasługuje na nowy dom [ZDJĘCIA]

Nikoś ma zaledwie cztery miesiące/fot. Mirela Glura (Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy)

Bydgoskie Schronisko dla zwierząt przygarnia bezdomne koty i psy. Przygotowuje również i realizuje adopcje, tak aby zwierzęta najlepiej czuły się w nowym miejscu pod opieką nowych właścicieli.

Na stronie internetowej schronisko.org.pl w zakładce adopcje znajdziemy czworonogi, które przygotowane są do przeprowadzki do nowego domu. Oto psy, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu:

Tesla to 2-letnia suczka w typie staffika. Cieszy się na spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Uwielbia się przytulać i spędzać czas z człowiekiem. 1,5 miesiąca przebywała w domu tymczasowym gdzie uczyła się zasad w mieszkaniu. Korzystała z klatki kenelowej. Z naszych obserwacji Tesla najlepiej odnalazłaby się w domu z ogrodem, ewentualnie mieszkanie z możliwością zapewnienia jej odpowiedniej dawki ruchu i zabawy/pracy umysłowej. Przyszły właściciel Tesli będzie musiał mieć ma uwadze, że nie zna ona umiaru względem jedzenia, dlatego trzeba będzie dawkować jej porcje. Jest psem z alergią, więc musi dostawać specjalistyczną karmę. Suczka wymaga świadomego domu, który ustali zasady co wolno, a czego nie. Szukamy domu bez dzieci.

Jest zaszczepiona i wysterylizowana. Jej numer to: 0138/24.

Kontakt w sprawie adopcji: 512 282 853 (od pn do pt od 10:00 do 16:00). 


Trop jest średnim samcem, wyglądem przypominający sznaucerka. Jest młodziutki, ma około 2 lat.

Energia dosłownie go rozpiera a na widok piłki oczka mu się świecą. Trop dość wysoko skacze i zdarza mu się podgryzać ręce w zabawie dlatego nie powinien mieszkać z malutkimi dziećmi, ponieważ może im zrobić przez przypadek krzywdę. Bardzo szybko się nudzi i potrzebuje ciągłego zajęcia dlatego szukamy mu opiekuna który sprosta tym wymaganiom

Trop kocha towarzystwo ludzi i o „swojego” człowieka bywa zazdrosny. Dlatego też lepiej, aby w nowym domu był jedynym zwierzakiem.

Oczywiście gdy trzeba Trop potrafi się uspokoić, przez dłuższy czas grzecznie siedział na potrzeby sesji. Zna komendę „siad” i za smaczki chętnie podaje łapę. Jest zaszczepiony i wykastrowany, jego numer ewidencyjny: 292/24.kontakt a prawie adopcji:512 282 853 (od pn do pt od 10.00 do 16.00). 


Spot to 6-miesięczny szczeniak. Gdy trafił do Schroniska potrzebował trochę czasu na oswojenie się z nowym miejscem. Stopniowo zaczął ufać pracownikom schroniska i z coraz większą śmiałością podchodzić do nich na głaskanie. Obecnie jest to pies, który pragnie kontaktu z człowiekiem. Uwielbia długie spacery, gdzie może węszyć i eksplorować nowe zapachy. Spot jest niezwykle bystry i szybko uczy się nowych komend, co sprawia, że jest idealnym kandydatem do adopcji dla aktywnej rodziny. Każdego dnia pokazuje, jak bardzo jest gotowy na miłość i ciepły dom, w którym będzie mógł w pełni rozwinąć swoje talenty i cieszyć się życiem. Jego radosne usposobienie i niekończąca się energia z pewnością przyniosą wiele szczęścia i uśmiechu nowym opiekunom.

Spot jak każdy szczeniak wymaga jeszcze pracy i cierpliwości w nauce zasad panujących w domu jak i poza nim. Przyszły opiekun musi zdawać sobie z tego sprawę. Ze wglądu na jego energiczny charakter może zamieszkać ze starszymi dziećmi.

Spot jest zaszczepiony. Jego numer ewidencyjny: 2074/24. Kontakt w sprawie adopcji: 512 282 853 (od pn do pt od 10:00 do 15:00). 


Nikoś to zaledwie 4-miesięczny szczeniak, który w życiu już dużo przeszedł. Nikoś przesiadywał pod jednym ze sklepów monopolowych. W końcu jeden z klientów nie był obojętny na jego los i przyprowadził go do nas. Nikoś trafił do Schroniska kulejąc. Po badaniach udało się ustalić, że jest to stare złamanie tylnej łapy. Jest możliwość, że stanie jeszcze na czterech łapach (jest pod opieką weterynaryjną). Nikoś mimo trudności jakie go spotkały stara się korzystać ze swojego szczenięcego życia pełnymi łapkami. Skacze, bawi się. Jak na tak młodego psa stara się słuchać swoich opiekunów. Podczas wizyt u weterynarzy okazuje dużą cierpliwość. W domu mógłby zamieszkać z dziećmi.

Nikoś ma zaledwie 4 miesiące. To jest najważniejszy okres jego socjalizacji, a Schronisko to nie jest dobre miejsce na dorastanie.

Dlatego też pilnie szukamy dla niego kochającego domu, gdzie będzie mógł w pełni rozwijać swoje psie umiejętności i cieszyć się życiem bez ograniczeń. Idealna rodzina dla Nikosia to taka, która zrozumie jego potrzeby i będzie gotowa poświęcić mu czas i uwagę, jakiej potrzebuje młody szczeniak.

Jeśli jesteś gotów dać Nikosiowi szansę na lepsze jutro, skontaktuj się ze schroniskiem. Warunkiem adopcji jest stały kontakt z gabinetem ze względu na jego stare złamanie i konsultacje w sprawie poprawy lub pogodzenia się jego stanu zdrowia.

Nikoś jest zaszczepiony. Jego numer ewidencyjny: 2064/24. Kontakt w sprawie adopcji: 512 282 853 (od pn do pt od 10:00 do 15:00).  


Na stronie internetowej schronisko.org.pl jest też zakładka ostatnio przyjęte. Oto kilka milusińskich, które trafiły do schroniska: 

0343/24, samiec, dorosły, trafił do schroniska 3.07.2024 przekazany przez UG Nowa Wieś Wielka 


0340/24, samica, dorosła, trafiła do schroniska 1.07.2024 z pogranicza Starego i Nowego Jasińca (przekazane przez UG Koronowo) 


0338/24, samica, starsza, trafiła do schroniska 1.07.2024 z osiedla Stary Fordon 


0337/24, samiec, starszy, trafił do schroniska 1.07.2024 z osiedla Stary Fordon 


2075/24, samiec, poniżej 1 roku, trafił do schroniska 1.07.2024 z Byszewa (przekazany przez UG Koronowo) 


0333/24, samiec, około 1 roku, trafił do schroniska 30.06.2024 z Lucimia (przekazany przez UG Koronowo) 


Źródło: Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy

Baner NIW

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor