Miasteczku Bydgoszczu 5 lut 2018 | Redaktor
Ratuszowa gazeta w Bydgoszczy [TYLKO U NAS]

W 2017 „Bydgoszcz informuje” ukazało się m.in. przy okazji budżetu obywatelskiego i festiwalu Camerimage

Bydgoski ratusz wyemituje w tym roku 11 wydań 12-stronicowej gazety. W sumie cały nakład ma wynieść prawie półtora miliona egzemplarzy. Właśnie ogłoszono przetarg na druk periodyku.

 

Oficjalnie zamówienie dotyczy druku „materiałów informacyjnych Urzędu Miasta Bydgoszczy”. Przedmiotem zamówienia jest 11 projektów od dnia podpisania umowy do dnia 31 grudnia 2018 roku - czytamy w specyfikacji. Materiał ma mieć wymiary: wysokość 35 cm, szerokość 29 cm (zbliżona do formatu m.in. "Expressu Bydgoskiego"). Każde z wydań będzie miało 12 stron w pełnym kolorze. Nakład jednego projektu „materiałów informacyjnych Urzędu Miasta Bydgoszczy” wynosić będzie 130 tysięcy egzemplarzy. Wymagana gramatura papieru to minimum 45g/m2.

Oferty można składać do 12 lutego 2018 roku do godz. 11.00. Kwadrans później nastąpi otwarcie ofert w siedzibie Wydziału Zamówień Publicznych UM w Bydgoszczy przy ul. Grudziądzkiej. Wartość zamówienia nie została wymieniona w specyfikacji. Ta ma być ujawniona niezwłocznie po otwarciu ofert, jednak przetarg zakwalifikowany został jako „zamówienie publiczne o wartości powyżej 30 tysięcy euro”.

W grudniu 2017 roku miasto zapłaciło firmie Polska Press sp z o.o. za druk 130 tys. egz. 12-stronicowej gazety pt. „Bydgoszcz informuje” kwotę 19 065 złotych.

Miasto zobowiązuje się przekazać wykonawcy gotowe materiały do druku. Podobnie jak to było jesienią ubiegłego roku, kiedy do skrzynek pocztowych mieszkańców miasta dostarczona została bezpłatna gazeta pt. „Bydgoszcz informuje”. Za korektę i druk ratusz zapłacił kwotę 2999 zł firmie byłego dziennikarza „Gazety Wyborczej” „Markomedia Marcin Kowalski”, który obecnie jest felietonistą portalu metropoliabydgoska.pl.

A nam pozostaje konstatacja. Na co dzień dziennikarze uprawiają politykierstwo, a w roku wyborczym urzędnicy zabawiają się w dziennikarstwo. Ot, taka przypadłość cywilizacji najbliższego Wschodu.  

 Satyr

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor