Siatkówka 9 lis 2018 | Redaktor

Trzy sety wystarczyły mistrzyniom Polski z Polic, by ograć bydgoskie siatkarki w hali „Łuczniczka”.

Pierwszego seta pałacanki przegrały zdecydowanie 11:25, choć na początku tej partii do stanu 6:6 gra była wyrównana.

Zdecydowanie lepiej dla bydgoszczanek rozpoczął się drugi set. Skutecznie atakowała Ewelina Krzywicka, a policzanki myliły się. Siatkarki Pałacu wypracowały nawet przewagę 11:5. Niestety, mistrzynie Polski zmobilizowały się do skuteczniejszej gry i szybko doprowadziły do remisu 11:11, a potem przejęły kontrolę nad setem i w efekcie bydgoszczanki przegrały 21:25.

W trzeciej partii też się nie udało bydgoskim siatkarkom nawiązać wyrównanej walki. Przy stanie 8:9 straciły kolejno pięć punktów i Chemik już tylko powiększał przewagę. Ostatecznie tego seta bydgoszczanki przegrały 19:25.

Najlepszą zawodniczką meczu została 17-letnia atakująca Chemika Police, Magdalena Stysiak.