Solec Kujawski 3 paź 2020 | BR
Trwa nabór na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

fot. pixabay

Gmina Solec Kujawski rozpoczęła nabór uczestników na bezpłatne szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe mieszkańców. Zapisy trwają do 6 października.

Gmina Solec Kujawski otrzymała grant w wysokości blisko 50 tysięcy złotych na przeprowadzenie bezpłatnych szkoleń podnoszących kompetencje cyfrowe mieszkańców. Podczas szkoleń uczestnicy nabędą umiejętności informacyjne, komunikacyjne, rozwiązywania problemów i korzystania z usług publicznych. Zajęcia będą się odbywać w weekendy w godzinach od 8:00 do 16:00 do końca listopada. Z programu może skorzystać aż 96 osób, które zostaną podzielone na 12-osobowe grupy zajęciowe.

 

Moduły szkoleniowe to: „Rodzic w Internecie”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych” czy „Kultura w sieci”.

 

Projekt skierowany jest dla osób powyżej 25 roku życia, które mieszkają na terenie gminy Solec Kujawski. Aby zapisać się na zajęcia należy złożyć wymagane dokumenty w Kancelarii Urzędu Miejskiego w Solcu Kujawskim do 6 października. Dokumenty zgłoszeniowe i regulamin rekrutacji są umieszczone na stronie internetowej www.soleckujawski.pl. Więcej informacji na temat realizacji projektu można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Solcu Kujawskim oraz pod numerem 52 387 01 13.

 

Na podstawie: Urząd Solec Kujawski/FB

BR

BR Autor

Redaktor