Sport 7 cze 2020 | Jarosław Aleksander
Amatorska Liga Szóstek Piłkarskich [GALERIA]

fot. ALSP

Sport, a zwłaszcza piłka nożna to świat wielkich pieniędzy, kontraktów, transferów i gwiazd. Jednak jest jeszcze sport amatorski, gdzie motywacją zawodników jest ich pasja. Takie były początki masowego sportu i są zawodnicy którzy wciąż żyją sportem wolnym od marketingu, mediów i gwiazdorstwa.

W Bydgoszczy rozpoczyna się kolejny sezon amatorskich rozgrywek szóstek piłkarskich. Jest to liga składająca się z 40 drużyn. Piłkarze grają w trzech grupach, jest to pierwsza liga, druga oraz specjalne rozgrywki oldboyów. Mecze rozgrywane są na bydgoskich orlikach. 

Menadżer ligi Robert Borowicz tak charakteryzuje te rozgrywki:

- Zaczynaliśmy w 2000 roku. Z gier na asfalcie, gdzie było już kilka zespołów, postanowiliśmy stworzyć ligę. Nazwa ALSP Wyżyny wzięła się od nazwy osiedla gdzie zaczynaliśmy. 

Zawodnicy traktują swoje występy bardzo poważnie. Drużyny odbywają treningi oraz przygotowują się taktycznie do rozgrywek. Menadżer ligi tak opisuje zawodników:

- Nie są to starsi panowie z brzuszkami. To zawodnicy z pasją którzy profesjonalnie podchodzą do każdego meczu. Dbają o swoją formę. Na boisku jest adrenalina i prawdziwe emocje. 

W ALSP w tym sezonie zadebiutuje nasz redakcyjny kolega Krzysztof Drozdowski (jako bramkarz). Życzymy mu sukcesów i samych udanych interwencji, a wszystkim piłkarzom ALSP udanego sezonu. 

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz