Sport 26 kwi 2019 | Redaktor
Archersi zagrają z litewskim zespołem w europejskiej lidze

fot. Archers Bydgoszcz

Pierwszy w tym roku mecz Europejskiej Super Ligi Futbolu Amerykańskiego w Bydgoszczy odbędzie się w sobotę (27 kwietnia) o godzinie 16.00 na boisku przy ul. Słowiańskiej.

fot. Archers Bydgoszcz

KS Bydgoszcz Archers podejmą litewski zespół Kaunas Dukes (Dukes Kowno).

14 kwietnia w Krakowie Archersi pokonali miejscowych Tigers 51:0 w pierwszym meczu europejskich rozgrywek w futbolu jedenastoosobowym.

Organizatorzy sobotniego pojedynku przygotowują dodatkowe atrakcje dla kibiców. Będzie strefa małego kibica, a do tego wiele atrakcji: pokazy taneczne, strefa rekreacyjna oraz pyszne jedzenie.

W minionym tygodniu bydgoski klub pozyskał nowego zawodnika. Z Kozłów Poznań przybył Michał Kwinta.

24-letni zawodnik mierzy 178 cm i waży 79 kg. Gra na pozycjach: SS, FS, LB. Debiutował w PLFA w 2011 roku. Reprezentował kluby: KFA Griffons Słupsk (2011-2014) i Kozły Poznań (2015-2018). W 2011 z pierwszym zespołem zajął III miejsce w PLFA 8, a także wicemistrzostwo PLFA z Kozłami, a także wicemistrzostwo PLFA J-8 i Polski w 2017 roku.

Michał Kwinta tak tłumaczy swoje przyjście do bydgoskiego zespołu: „Jednym z powodów do gry w Bydgoszczy jest chęć pomocy w dotarciu do finału ligi. Mam nadzieję, że będę w stanie pomoc nie tylko swoją grą, ale też pracą z młodymi, perspektywicznymi zawodnikami. Na Bydgoskich boiskach zawsze czułem się dobrze”.

Jego zagrania prezentuje film na YouTube:

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor