Sport 24 maj 2020 | Redaktor
Bydgoski tor Brdyujście obiektem strategicznym w przygotowaniach olimpijskich

fot. bydgostia.com.pl

Ministerstwo Sportu zdecydowało o włączeniu bydgoskiego toru regatowego Brdyujście do sieci 6 obiektów strategicznych w przygotowaniach olimpijskich. To szansa na dalszą rewitalizację tego obiektu. 

Tor w Brdyujściu otrzymał rekomendację Ministerstwa Sportu jako; Specjalistyczny ośrodek o strategicznym znaczeniu dla sportu wyczynowego. Jest to jeden z 6 obiektów sportowych w Polsce wybranych do specjalistycznych przygotowań przed Igrzyskami Olimpijskimi i Paraolimpijskimi w Tokio. 

Bydgoski tor regatowy Brdyujście przechodzi powolną metamorfozę od 2015 roku. Przebudowano trybuny i infrastrukturę. Zamontowano nowoczesne maszyny startowe oraz nowe pomosty. 

Historia toru w Brdyujściu sięga XIX wieku. Już w 1920 roku zorganizowano tu pierwsze regaty, a w 1924 odbyły się tu Wielkie  Wszechpolskie Regaty Wioślarskie w których uczestniczył prezydent Polski Stanisław Wojciechowski. 

Wpisanie bydgoskiego obiektu na listę ministerialną to szansa na dalsze inwestycję i rozbudowę toru. Bazą noclegową dla sportowców przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich ma być Przystań Bydgoszcz. 

 

Źródło: MS/PZKAJ

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor