Sport 4 sie 2020 | Jarosław Aleksander
Erwina Ryś-Ferens zmaga się z chorobą. Dramatyczny apel syna

fot. zrzutka.pl

Wybitna panczenistka, reprezentująca nasz kraj na setkach wielkich imprez i 4 olimpiadach zmaga się z chorobą nowotworową. Trwa zbiórka na pomoc dla niej.

Największe osiągnięcia w karierze Ryś-Ferens to trzy brązowe medale mistrzostw świata. Ponadto uczestniczyła w 4 igrzyskach olimpijskich.

 

Nasza mama wielokrotnie udowadniała na torze jaka wielką ma wolę walki, tak samo teraz nie poddaje się i walczy z rakiem. Rak kości odebrał jej to na czym swoja karierę zbudowała, silne nogi. Rak mocno się rozgościł i odebrał możliwość chodzenia. Mama nie czuje nóg i wymaga całodobowej opieki. Niezbędna jest rehabilitacja i dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby leżącej i na wózku (min. łóżko ortopedyczne, łazienka dla niepełnosprawnych). Tak jak kiedyś mama dawała z siebie wszystko dla Polski teraz ona potrzebuje pomocy, aby umożliwić jej codzienne funkcjonowanie. Liczymy na Wasze wsparcie i mamy nadzieję, że teraz też Państwo nie zawiedziecie jej w kibicowaniu, tym razem po dojście do zdrowia. Bardzo dziękujemy za wszelką okazaną pomoc – napisał w opisie zbiórki syn legendy polskiego łyżwiarstwa szybkiego, Jan Filip Ferens.

 

Zbiórka trwa w serwisie zrzutka.pl  

 

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz