Sport 25 lut 15:45 | Redaktor
Grand Prix Klubu Odnowa

fot. nadesłane

21 lutego, w piątkowe popołudnie został zainaugurowany drugi cykl Grand Prix Klubu Odnowa w ramach projektu "Edukacja przez szachy". Jest to cykl czterech spotkań, rozgrywanych raz na miesiąc, w piątki i czwartki.

Zawody są dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Rozgrywane są w trzech grupach. Turniej A dla zawodników doI kategorii szachowej, Turniej B dla zawodników do II kategorii szachowej i Turniej C dla zawodników do IV kategorii szachowej i z rankingiem fide do 1200. 

Dodatkowo, podobnie jak miało to miejsce w ubieglym roku, prowadzona jest klasyfikacja generalna, w której zwycięzcy otrzymują drukarkę ufundowaną przez JetWorld - tonery i tusze do drukarek. Wśród sponsorów cyklu są także Enea Operator, Solareon, Mat-Bud Materiały Budowlane i Fundacja Jacka Rutkowskiego "Pomagajmy Razem", a organizatorem jest Agencja Informatyczna "Arcom".

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i mogli także skorzystać z ciepłych napojów przygotowanych przez Klub Odnowa. Panuje tam bardzo rodzinna atmosfera, w komfortowych warunkach można przez 3-4 godziny pograć w szachy.

Klub Odnowa znajduje się przy ulicy Aleja Lecha Kaczyńskiego 38.

Gospodarzem turnieju jest p. Dyrektor Klubu Odnowa Grażyna Salemska, która wraz z Prezesem projektu "Edukacja przez szachy" Arkadiuszem Matczyńskim oraz sędzią głównym Mikołajem Włochem sprawowali opiękę nad tymi zawodami.

Zwycięzcami pierwszego cyklu zostali: w Grupie A - Mateusz Budnik, w Grupie B - Mateusz Weryho, w Grupie C - Arkadiusz Matczyński.

Kolejne zawody odbędą się już niedługo, bo 5 marca o godzinie 16:30. 


Zapisy już są możliwe pod adresem tutaj.

Arkadiusz Matczyński

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor