Sport 20 maj 21:59 | Redaktor

Vladislav Ursu zakwalifikował się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu podał klub Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz na swojej stronie internetowej.

W decydującym meczu ostatniej części turnieju eliminacyjnego w Sarajewie reprezentant Mołdawii pokonał Węgra Adama Szudiego 4:0 (9,7,4,4). Wcześniej Vladislav Ursu wygrał z Hiszpanem Alvaro Roblesem 4:3 i Słowakiem Lubomirem Pistejem 4:0. Łącznie w zawodach w Bośni i Hercegowiny tenisista stołowy Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz rozegrał 7 pojedynków, a jego bilans to 5-2 - poinformował klub.

Wcześniej z klubu prowadzonego przez prezesa Zbigniewa Leszczyńskiego kwalifikację na IO wywalczyli Szwed Truls Moregard i Koreańczyk Jang Woojin, a także Tajwańczyk Kao Cheng-Jui i Egipcjanin Omar Assar.

Teraz bydgoscy tenisiści będą kontynuować przygotowania do półfinału play-off LOTTO Superligi.

Pierwsze spotkanie na wyjeździe z Dekorglassem Działdowo zaplanowane jest na 28 maja o godz. 18:00 , a rewanż 31 maja także o godz. 18:00 w Bydgoszczy.

W sezonie 2023/24 drużyna Polski Cugier Gwiazda dwa razy wygrała (3:1, 3:2) z Dekorglassem – w rozgrywkach zasadniczych i grupie mistrzowskiej.

Finał LOTTO Superligi odbędzie się 22 czerwca.

ŹródłoPolski Cukier Gwiazda Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor