Sport 20 wrz 20:26 | ak
III Memoriał Michała Kosickiego we florecie za nami [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy po raz trzeci byli organizatorami Memoriału Michała Kosickiego - Ogólnopolskiego Turnieju we florecie dziewcząt i chłopców.

Zaplanowany na niedzielę (19 września) turniej, poświęcony był pamięci byłego zawodnika TKS-T Budowlani Toruń, który w 2013 roku przegrał walkę z nowotworem, mając zaledwie 22 lata. Gośćmi honorowymi memoriału byli rodzice i rodzeństwo zmarłego przedwcześnie zawodnika.

Turniej miał charakter charytatywny, połączony był ze zbiórką publiczną środków na rehabilitację Bartka Kustry, dziennikarza sportowego radia PiK, który zmaga się z choroba nowotworową.

Pan Bartek był częstym gościem organizowanych w Bydgoszczy oraz w Toruniu turniejów szermierczych i to dzięki niemu na antenie radia PiK można było usłyszeć nie tylko o żużlu i koszykówce, ale również o szermierce

- mówiła Hanna Grześkowiak, wicedyrektor MDK 5.

Licytowano również poduszkę szermierczą, uszytą w szczytnym celu przez Ewę Świderek, prowadzącą zajęcia krawieckie w MDK 5.  

Minutą ciszy zawodnicy uczcili pamięć tragicznie zmarłego dr. Mateusza Witkowskiego, oddanego trenera floretu w KU AZS UAM Poznań oraz KS Muszkieterowie Warta Poznań, wiceprezesa KS Warta Poznań. Wychowawcy szeregu zawodników, reprezentantów Polski, wieloletniego współpracownika seniorskiej reprezentacji Polski florecistek.

Turniejowi towarzyszyły nie tylko sportowe emocje, ale również piosenka w wykonaniu nauczycielek MDK5 Julii Mroczkowskiej, Natalii Smoguleckiej i Mileny Pilkiewicz, które na codzień prowadzą zajęcia wokalne.

Wyniki:

FLORET DZIEWCZĄT (rocznik 2008-2009)

1 BARTOL Michalina - WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ
2 MOŚ Teresa - UKS MDK-5 BYDGOSZCZ
3T MIKULICKA Zofia - D'ARTAGNAN URSYNÓW
3T KOWALSKA Kinga - TORUŃSKA AKADEMIA FLORETU
5 PARTYKA Alicja - UKS 35 BIELAWY
6 JASKÓLSKA Nina - AZS AWF
7 BOGACKA Emilia - POLONIA 1912
8 TYM Danuta - WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ

FLORET DZIEWCZĄT (rocznik 2010-2011)

1 MURAWSKA Aleksandra - UKS 35 BIELAWY TORUŃ
2 GATZ Alicja - UKS DE LA SALLE GDAŃSK
3T ŁASZCZYŃSKA Maja - IKS LESZNO
3T KOCIUBIŃSKA Zofia - IKS LESZNO
5 BUDA Oliwia - UKS MDK-5 BYDGOSZCZ
6 POKORSKA Zuzanna - WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ
7 LOREK Krystyna - D' ARTAGNAN URSYNÓW
8 OLSZANOWSKA Helena - WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ

FLORET DZIEWCZĄT (rocznik 2012 i młodsi)

1 BUDA Natalia - UKS MDK-5 BYDGOSZCZ
2 PAZIEWSKA Joanna - UKS 35 BIELAWY TORUŃ
3T WEINRAUDER Lidia - AZS AWF POZNAŃ
3T WŁODARSKA Aleksandra - UKS 35 BIELAWY TORUŃ
5 DŻUMAGA Alicja - AZS AWF POZNAŃ
6 OLSZEWSKA Marika - TORUŃSKA AKADEMIA FLORETU
7 STUŁKOWSKA Anna - MKS KUSY SZCZECIN
8 URBAN Konstancja - WKS KOLEJARZ WROCŁAW

FLORET CHŁOPCÓW (rocznik 2008-2009)

1 MAZUR Maciej - WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ
2 BIEŃKOWSKI Aleksander - UKS 35 BIELAWY TORUŃ
3T ZIELIŃSKI Konstatny - UKS ATENA GDAŃSK
3T GŁUSZAK Szymon - UKS ATENA GDAŃSK P
5 NIESZCZERZEWSKI Eryk - WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ
6 POKORSKI Franciszek - WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ
7 TRUSZCZYŃSKI Dominik - UKS 35 BIELAWY TORUŃ
8 ŻOK Bartosz - POLONIA 1912 LESZNO

FLORET CHŁOPCÓW (rocznik 2010-2011)

1 GŁOWIŃSKI Igor - UKS MDK-5 BYDGOSZCZ
2 ZIN Piotr - D'ARTAGNAN URSYNÓW
3T KOWALSKI Patryk - UKS MDK-5 BYDGOSZCZ
3T PIEŚCIKOWSKI Wojciech - MKS KUSY SZCZECIN
5 WOJCIECHOWSKI Nikodem - UKS 35 BIELAWY TORUŃ
6 GŁUSZAK Mateusz - UKS ATENA GDAŃSK
7 GROBELNY Michał - IKS LESZNO
8 SIWIŃSKI Henryk - WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ

FLORET CHŁOPCÓW (rocznik 2012 i młodsi)

1 TOKARSKI Wojciech - IKS LESZNO
2 WOJCIECHOWSKI Mikołaj - UKS 35 BIELAWY TORUŃ
3T CZUB Beniamin - WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ
3T DZIEWIĄTKOWSKI Kacper - UKS MDK-5 BYDGOSZCZ
5 KOSTROWSKI Bruno - IKS LESZNO
6 KĄCIAK Tymon - WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ
7 DOMAGAŁA Leon - WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ
8 JESZTAK Antoni - WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ

 

Zdjęcia: Anna Kopeć

ak Autor