Sport 12 gru 2020 | Redaktor
Klub Sportowy Bydgoszcz Archers zaprasza młodzież na rekrutację do zespołu

fot. nadesłane

Pierwsza z serii rekrutacji do drużyn juniorskich Bydgoszcz Archers odbędzie się w poniedziałek (14 grudnia) o godzinie 19:00 na boisku przy ulicy Słowiańskiej 7 w Bydgoszczy. Chętni powinni zabrać ze sobą strój sportowy i buty korki. Klub zachęca do rejestracji na rekrutację przez stronę internetową: bydgoszczarchers.com/rekrutacja

Po pełnym wyzwań sezonie do treningów wracają futboliści amerykańscy Archers Bydgoszcz. Jako pierwsi na boisko przy ulicy Słowiańskiej 7 wybiegli juniorzy bydgoskiego klubu. Młodzieżowcy Archers zdobyli w sezonie 2020 tytuł Mistrza Polski, pokonując na swojej drodze między innymi drużyny z Torunia, Białegostoku, Krakowa i Wrocławia, by w decydującym meczu rozgrywek wygrać 52:0 z Angels Toruń. Teraz ich celem jest obrona mistrzowskiego tytułu w 2021 roku.

Na najbliższej rekrutacji do zespołu juniorskiego Archers mogą dołączyć chętni z roczników 2002-2005. Na zainteresowanych podjęciem treningów czeka doświadczona i zaangażowana kadra trenerska, gwarantując ciekawe i wymagające treningi (zarówno na boisku, jak i na siłowni). Mile widziane są osoby z przeszłością w innych sportach, natomiast trenerzy Łuczników gwarantują, że każdego nauczą futbolu amerykańskiego od absolutnych podstaw.

"Drużyna seniorska w 2020 roku po raz pierwszy wystąpiła w gronie najsilniejszych polskich zespołów i udowodniła, że potrafi nawiązać sportową walkę z utytułowanymi rywalami. Drużyna juniorska zdobyła we wspaniałym stylu tytuł Mistrza Polski, a jej zawodnicy coraz śmielej aspirują do gry w pierwszym zespole. Zgodnie z planem rozwijają się kolejne projekty, takie jak drużyna kobieca czy zespół futbolu flagowego dla dzieci. Jest to możliwe dzięki ciężkiej, codziennej pracy wielu ludzi, którzy mają w sercu wielką miłość do sportu. Liczę na to, że w 2021 roku osiągniemy jeszcze lepsze wyniki." - mówi Maciej Kalinowski, prezes KS Bydgoszcz Archers.

"Futbol amerykański jest idealnym sportem dla młodzieży. Uczy ducha rywalizacji, pracy w grupie, odpowiedzialności i dyscypliny, jednocześnie dając młodemu człowiekowi szansę spotkania wielu ciekawych ludzi i nawiązania wspaniałych przyjaźni. Warto pamiętać, że każdy może, a nawet powinien spróbować futbolu - dla każdego znajdziemy właściwe miejsce na boisku." - podkreśla Stanisław Pawlak, trener główny drużyn młodzieżowych bydgoskiego klubu.

mat. organizatora

(ak)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor