Sport 17 lis 2022 | Redaktor
Kolejny mistrzowski rok bydgoskich wioślarzy

Najbardziej utytułowany polski klub wioślarski świętuje 30. z rzędu tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Uroczyste podsumowanie sezonu odbyło się w poniedziałek (14 listopada) w siedzibie klubu przy ul. Żupy. W 2022 roku Lotto/Bydgostia po raz 34. w sumie, a po raz 30. z rzędu wywalczyła Drużynowe Mistrzostwo Polski. Taką serią nie może poszczycić się żaden klub w Polsce, w jakiejkolwiek dyscyplinie.

Taki był nasz cel na ten sezon. Obronić tytuł drużynowo i walczyć o medale na imprezach rangi mistrzostw świata, Europy i Polski

- mówił Robert Sycz, prezes Lotto/Bydgostii.


W sumie nasi wioślarze w 2022 wywalczyli aż 63 medale. Największe sukcesy stały się udziałem Mateusza Biskupa, który w czwórce podwójnej na mistrzostwach świata wywalczył złoty medal, a na ME srebrny. Medal Prezydenta Miasta za zasługi dla bydgoskiego sportu wręczył mu zastępca prezydenta Michał Sztybel.

Medale z młodzieżowych mistrzostw Europy przywieźli także Tomasz Lewicki (złoto w czwórce bez sternika), Małgorzata Strybel (srebro) i Paulina Chrzanowska (brąz). Ze srebrem z mistrzostw Europy juniorów wróciła Natasha Malicka, która startowała w czwórce podwójnej.
Kolejny sezon będzie sezonem kwalifikacji olimpijskich. Wioślarski i wioślarze Lotto/Bydgostii mają spore szanse, by zakwalifikować się do Igrzysk w Paryżu, które odbędą się w 2024 r.

 

źródło: LOTTO-Bydgostia

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor