Sport 23 paź 10:01 | Redaktor
Laury dla gwiazd lekkiej atletyki. Wielka gala odbędzie się w Bydgoszczy

Wojciech Nowicki/fot. Paweł Skraba, archiwum

Wielkie gwiazdy lekkiej atletyki, wśród których będą medaliści – w tym złoci – tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio wezmą udział w dwunastej edycji Gali Lauru Królowej Sportu. Coroczna gala, która każdorazowo gromadzi najwybitniejsze postaci polskiej lekkiej atletyki, odbędzie się 30 października w Bydgoszczy.

Na galę przyjadą m.in. bohaterowie igrzysk olimpijskich w Tokio, m.in. mistrzowie olimpijscy Iga Baumgart-Witan, Wojciech Nowicki i Dawid Tomala, czy brązowy medalista Patryk Dobek. Swój udział w gali potwierdzili też m.in. Joanna Fiodorow, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski.

– To był fantastyczny rok dla polskiej lekkiej atletyki i oczywiście dla nie również. Mieliśmy w kraju wielkie imprezy, a później wspaniałe igrzyska. Cieszę się, że będziemy mieli okazję, by świętować ten trudny, ale bardzo dobry rok – mówi Wojciech Nowicki, mistrz olimpijski z Tokio w rzucie młotem.

– Gala Lauru Królowej Sportu jest niejako zwieńczeniem tego pięknego lekkoatletycznego sezonu. To będzie wielkie święto lekkiej atletyki, podsumowanie roku i podziękowania dla najlepszych. Do Bydgoszczy przyjedzie śmietanka polskiej lekkiej atletyki – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, który jest organizatorem gali.

Województwo kujawsko-pomorskie w 2021 roku było niekwestionowanym centrum europejskiej lekkiej atletyki, zwłaszcza w sezonie halowym, gdy w Toruniu odbyły się dwie wielkie światowe imprezy – mityng Copernicus Cup, a następnie halowe mistrzostwa Europy. – To był dla nas niesamowity rok. Przypomnę, że halowe mistrzostwa Europy od początku pandemii to była właściwie największa impreza sportowa na świecie. Po raz kolejny nasza ekipa udowodniła, że potrafi organizować imprezy na najwyższym poziomie i to nawet w pandemii. To był rok pełen wyzwań i jednocześnie sukcesu, bo przecież kolejny raz zorganizowaliśmy również świetny Memoriał Ireny Szewińskiej – dodaje Wolsztyński.

Marcin Lewandowski, czołowy polski biegacz, który w Tokio przegrał z kontuzją nie ukrywa, że Kujawsko-Pomorskie to dla niego szczególny region.

fot. Paweł Skraba, archiwum

– Kujawsko-Pomorskie jest zawsze w moim sercu, bo przecież przez wiele lat byłem zawodnikiem bydgoskiego Zawiszy i to tutaj wielokrotnie biłem rekordy Polski podczas Copernicus Cup i to tutaj podczas Memoriału Ireny Szewińskiej publiczność na stadionie dawała mi owację na stojąco. Gala Lauru Królowej Sportu to szczególna dla mnie impreza, dlatego przyjeżdżam tu z wielką chęcią – mówi Lewandowski.

W trakcie gali przyznane zostaną nagrody w czternastu kategoriach, a wyróżnieni zostaną m.in. najlepsza zawodniczka i zawodnik roku w Polsce oraz regionie, najlepsi trenerzy w Polsce i regionie. Przyznane zostaną także nagrody w kategoriach niespodzianka roku, odkrycie roku w regionie, impreza roku, osobowość lekkiej atletyki, masterka i master roku oraz sponsor roku. Tradycyjnie nadany zostanie także laur honorowy.

Wstęp na Galę wyłącznie z zaproszeniem.

Informacja: KPZL

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor