Sport 13 lis 08:54 | Redaktor
Lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski 2024 w Arenie Toruń

fot. Tomasz Kasjaniuk

Arena Toruń będzie miejscem przeprowadzenia 68. edycji halowych mistrzostw Polski. – Tak naprawdę ta impreza będzie jednym z pierwszych ważnych sprawdzianów przed igrzyskami w Paryżu – podkreśla prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Planowane na połowę lutego mistrzostwa Polski będą zwieńczeniem krajowego sezonu halowego oraz ostatnią szansą na zdobycie przepustek do udziału w mistrzostwach świata w hali, które w pierwszych dniach marca odbędą się w Glasgow. Prezes PZLA Henryk Olszewski przypomina jednak, że imprezy w Toruniu i Glasgow będą tylko przystankiem na szlaku prowadzącym do Paryża.

– Igrzyska to w sezonie 2024 cel numer jeden dla lekkoatletów. Starty halowe powinny pokazać im na jakim etapie przygotowań do Paryża są. Można powiedzieć, że halowe mistrzostwa Polski będą jednym z pierwszych ważnych sprawdzianów na szlaku prowadzącym na Stade de France, gdzie w sierpniu lekkoatleci powalczą o olimpijskie laury – mówi prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Sponsorem PZLA jest Grupa Orlen.

Bezpośrednim organizatorem imprezy w Arenie Toruń będzie ponownie Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki.

– Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki, który podjął się przygotowania mistrzostw to nasz sprawdzony partner. Dzięki temu możemy być spokojni o jakość organizacyjną wydarzenia – podkreśla prezes Olszewski.

Zadowolenia z powierzenia Toruniowi organizacji mistrzostw nie kryją też przedstawiciele lokalnych struktur lekkoatletycznych.

– Cieszę się, że będziemy mogli kolejny raz zorganizować halowe mistrzostwa Polski w naszej Arenie Toruń. Województwo kujawsko-pomorskie jest zawsze otwarte dla wszystkich lekkoatletów. Tegoroczne mistrzostwa będą ostatnim sprawdzianem przed halowym czempionatem globu w Glasgow. Poziom rywalizacji będzie więc wysoki. Każdy będzie walczył o kwalifikację na najważniejszą imprezę halową w sezonie – przyznaje prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński.

Jak dodaje szef lokalnych struktur lekkoatletycznych zaraz po mistrzostwach Polski w Toruniu i świata w Glasgow rozpoczną się przygotowania do kolejnych ważnych wydarzeń.

– Zaraz zabieramy się do przygotowań jubileuszowych setnych mistrzostw Polski, które pod koniec czerwca będą w Bydgoszczy, ale także do kolejnych halowych mistrzostw świata. Kujawy i Pomorze oraz Arena Toruń będą ich gospodarzem w marcu 2026 roku – przypomina Wolsztyński.

  1. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski odbędą się w Arenie Toruń 17 i 18 lutego 2024 roku. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi Telewizja Polska.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor