Sport 27 sie 2020 | Redaktor
Mistrzostwa Polski U23 w baseballu, skąpane w deszczu

fot. Anna Kopeć, archiwum

Opady deszczu mocno pokrzyżowały szyki organizatorom Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 w baseballu, rozgrywanych w Osielsku. Po nocnych i porannych opadach boisko było już niemal gotowe, kiedy około godziny 11.00 nad stadionem przeszła kolejna ulewa. Ostatecznie pierwszy mecz rozpoczął się dopiero o godzinie 14.00, a trzecie spotkanie trzeba było przenieść na piątek.

W związku z tym nastąpiła korekta planu gier w piątek 28 sierpnia. O godz. 10.00 rozegrany zostanie ostatni mecz fazy grupowej pomiędzy zespołami z Osielska i Warszawy. Następnie odbędzie się jeden lub dwa (w zależności od wyników) mecze finałowe, w których 1. i 2. zespół fazy grupowej rywalizować będą do dwóch zwycięstw, z zaliczeniem wyniku ich bezpośredniego meczu z fazy grupowej.

Wyniki czwartek:
Stal Kutno - Centaury Warszawa 1:9
KWK Construction Dęby Osielsko - Stal Kutno 2:3

Plan gier na piątek:
godz. 10.00 Centaury Warszawa - KWK Construction Dęby Osielsko
godz. 13.00 finał - 1. i 2. zespół fazy grupowej
godz. 16.00 (tylko w przypadku remisu) decydujący mecz finałowy
15 minut po zakończeniu ostatniego spotkania odbędzie się ceremonia wręczenia nagród i medali.

Jeśli KWK Construction Dęby wygrają rano z Centaurami, z dużym prawdopodobieństwem (przy równej liczbie zwycięstw decydować będzie bilans małych punktów) zagrają ze stołeczną drużyną kolejny jeden lub dwa mecze w finale. Jeśli osielszczanie przegrają poranne spotkanie, zakończą turniej z brązowym medalem, a w finale zagrają Centaury ze Stalą.

Według prognoz w piątek, mimo zachmurzenia, nie powinno padać. Organizatorzy zapraszają zatem na stadion w Osielsku przy ul. Centralnej.

Jarek S. Kaźmierczak

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor