Sport 2 cze 19:01 | Redaktor
Młodzi kolarze pod patronatem marszałka [GALERIA]

fot. Filip Kowalkowski /UWMKP

Samorząd województwa Kujawsko-Pomorskiego od 2015 współfinansuje działanie szkółek kolarskich w naszym regionie. W 2020 roku zaczyna się szósta edycja szkoleń młodych kolarzy. 

W obecnym sezonie do szkoleń kolarskich przystąpiło ponad 500 młodych cyklistów. Dziewczęta i chłopcy trenują w 36 szkółkach w 29 gminach.

- W regionie inwestujemy nie tylko w rozbudowę bazy sportowej, ale również w projekty wspierające aktywność fizyczną mieszkańców. Szczególnie zależy nam na zachęceniu do uprawiania sportu jak największej liczby dzieci i młodzieży – mówił marszałek Piotr Całbecki.

W ramach projektu młodych kolarzy wyposażono w rowery oraz kaski i stroje. Docelowo szkółki mają być początkiem przygody z kolarstwem i przygotowaniem do profesjonalnych treningów.

Projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich trwa od 2015 roku. Łącznie na szkolenie kolarskie przeznaczono 1 milion 200 tysięcy złotych. 

Dwugodzinne szkolenia odbywają się dwa razy w tygodniu. Szkółki są otwarte dla wszystkich młodych sportowców. Informacja o zapisach znajduje się na stronie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. 

 

Źródło: UWMKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor