Sport 16 sty 09:55 | Redaktor
Olga Ochal po raz trzeci najlepsza w City Trail

fot. Tomasz Czachorowski, mat. organizatora

15 stycznia w Myślęcinku odbyła się trzecia już odsłona przełajowych biegów City Trail z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz. Aura nie rozpieszczała biegaczy - rywalizacji towarzyszył intensywny deszcz i wiatr. Mimo trudnych warunków, na mecie 5-kilometrowych zawodów zameldowało się 371 osób, a w biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 98 młodych sportowców.

Zwycięstwo w biegu głównym odnieśli Olga Ochal, która tym samym została triumfatorką klasyfikacji generalnej i Dawid Klaybor, który wrócił na trasę City Trail po... sześciu latach! Czwarty bieg edycji 2022/2023 w Bydgoszczy jest zaplanowany na 19 lutego.

Jadąc dziś na start, nie wiedziałam na co mnie stać po trzytygodniowej chorobie, po antybiotykach i 39-stopniowej gorączce. Byłam nastawiona na walkę, ale z głową. Wiedziałam, że muszę pobiec mądrze, słuchając swojego organizmu. Pogoda dziś nikogo nie rozpieszczała, była ulewa i wiadomo, że w lesie zrobiło się błoto, a tam, gdzie leżą liście – było bardzo ślisko. Trzeba było uważać również na zakrętach. Każdy z dotychczasowych biegów był inny. Pierwszy był dla mnie najłatwiejszy, bo byłam jeszcze w dobrej formie sportowej, wypracowanej w sezonie 2022. Drugi bieg był jako sprawdzian po roztrenowaniu, nie należał do łatwych, a do tego warunki pogodowe nie rozpieszczały - spadł śnieg. Dzisiejszy bieg był dużą niewiadomą dla mnie, bo choroba mocno mnie rozbiła, tętno cały czas jest bardzo wysokie i potrzebuję jeszcze trochę czasu na powrót do formy. Biegi na 5 km bardzo lubię. To krótki, szybki wysiłek. A cykl City Trail pasuje idealnie w przygotowaniach do sezonu wiosennego – to dobry motywator i sprawdzian formy.

 - mówiła Olga Ochal, zwyciężczyni dzisiejszego biegu i klasyfikacji generalnej w Bydgoszczy.

Wyniki najszybszych kobiet:

  • Olga Ochal - 18:01,
  • Natalia Klaybor - 18:36,
  • Anna Mrotek - 19:07.  

Rezultaty najszybszych mężczyzn:

  • Dawid Klaybor - 15:47,
  • Paweł Ochal - 15:58,
  • Przemysław Ratajczyk - 16:19.

Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ.

fot. Tomasz Czachorowski

Pochodzę z województwa kujawsko-pomorskiego, ale mieszkam i służę jako żołnierz w Żaganiu, więc na City Trail w Bydgoszczy mam bardzo daleko. Tym razem postanowiliśmy z żoną wystartować przy okazji wizyty u rodziców. Był to sprawdzian formy po roztrenowaniu. Ponieważ Natalia - moja żona wraca do szybkiego biegania i nie ukrywam, że oboje na poważnie myślimy o starcie w City Trail w lutym i w marcu. 

- mówił Dawid Klaybor, najszybszy biegacz dzisiejszych zawodów.

fot. Tomasz Czchorowski

Liderem bydgoskiej "generalki" jest aktualnie Paweł Ochal, który ma na koncie jedną wygraną, jedno drugie (wywalczone dzisiaj) i jedno trzecie miejsce. Czy Paweł będzie mógł cieszyć się z końcowego sukcesu? Przekonamy się być może dopiero w marcu.

fot. Tomasz Czachorowski

Szczegółowe informacje oraz zapisy do biegów znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

fot. Tomasz Czachorowski

Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Partnerem cyklu w Bydgoszczy jest Nadleśnictwo Żołędowo.

 

źródło: City Trail

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor