Sport 26 mar 2020 | Redaktor
Organizatorzy Międzyszkolnej Ligi Szachowej proponują wirtualne rozgrywki

fot. Enea Operator MLS

Pandemia koronawirusa paraliżuje każdą dziedzinę życia. Jednak organizatorzy Międzyszkolnej Ligii Szachowej zapewniają, że podejmują próbę zorganizowania rozgrywek wirtualnych.

– Kierujemy zaproszenia do wszystkich zawodników MLS, aby zapisali się do bezpłatnej platformy szachowej lichess.org tutaj i przyłączyli się do jednego z dwóch klubów – informuje inicjator projektu „Edukacja przez szachy” Arkadiusz Matczyński.

Na stronie lichess.org w górnym „Menu” jest opcja „Społeczność”. Należy ją wybrać i poszukać w opcji „Kluby” następujących kategorii:

  • Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa – Grupa A (dla zawodników z rankingiem PZSzach 1400 i wyższym (IV kategoria męska lub III kobieca) – stan na 1 września 2019 r. – tak jak w Enea Operator Międzyszkolnej Lidze Szachowej.)
  • Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa – Grupa B (dla debiutantów i posiadających ranking PZSzach poniżej 1400 (maksymalnie V kategoria męska lub IV kategoria kobieca) – stan na 1 września 2019 r. – tak jak w Enea Operator Międzyszkolnej Lidze Szachowej.)

fot. Przykład gry na platformie lichess.org

Zainteresowani juniorzy, którzy chcieliby zadebiutować w rozgrywkach, a dotychczas nie brali udziału jeszcze w Międzyszkolnej Lidze Szachowej, również są bardzo mile widziani.

– Jeśli w klubach pojawi się kilkudziesięciu chętnych, zaczną być organizowane wirtualne turnieje, o których także będziemy informować – dodają pomysłodawcy rozgrywek. 

fot. Enea Operator MLS

źródło: Enea Operator MLS

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor