Sport 24 sty 2021 | Redaktor
Reprezentantki Serbii i Izraela wzmocnią Sportis KKP Bydgoszcz

fot. nadesłane

Sportis KKP Bydgoszcz wzmacnia zespół na rundę wiosenną sezonu 2020/2021 kobiecej Ekstraligi. W piątek 22 stycznia drużynę zasiliły dwie nowe piłkarki, które mają na swoim koncie grę dla reprezentacji swoich krajów. Klub podpisał z obiema zawodniczkami 2-letnie kontrakty.

Bałkański temperament w Sportis KKP Bydgoszcz! 
 
Pierwszą z piłkarek, która wzmacnia szeregi Sportis KKP Bydgoszcz jest 18-letnia Serbka Ana Barjaktarović.

To aktualna reprezentantka swojego kraju do lat 19 oraz kapitan tej drużyny. Ma za sobą regularną grę w kadrach do lat 16, eliminacjach do młodzieżowego Euro do lat 17 oraz 19. Piłkarka występuje na pozycji napastnika i mierzy 174 cm. Jej ostatnim klubem była WFC Sloga Zemun – wicemistrz Serbii z poprzedniego sezonu. Wcześniej Barjaktarović broniła barw innych rodzimych drużyn: WFC Red Star i FC Sindjelic. Znany w piłkarskim świecie bałkański temperament oraz fakt, że Serbka jest jeszcze bardzo młodą zawodniczką, powodują że transfer może okazać się dla klubu „strzałem w  dziesiątkę”. 

Z Bliskiego Wschodu prosto na Słowiańską! 
 
Drugą piłkarką, która dołącza do SPORTisFAMILY jest Izraelka Reut Revaha.

Szybka i przebojowa 20letnia skrzydłowa mierzy 148 cm i ma za sobą występy w barwach reprezentacji młodzieżowej do lat 19 m.in. w eliminacjach do Euro oraz grę w  seniorskiej kadrze Izraela w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2022. Revaha przychodzi do Bydgoszczy z ekipy wicemistrza Izraela - Kiryatu Gat. W barwach tej drużyny 20-latka rozgrywała spotkania między innymi w Lidze Mistrzyń UEFA. Transfer zawodniczki, która mimo młodego wieku ma dość spore doświadczenie w grze na europejskich boiskach może okazać się strategicznym posunięciem. Celem Sportis KKP jest zajmowanie jak najwyższej pozycji w Ekstralidze, a docelowo gra w rozgrywkach międzynarodowych. Reut Revaha podobnie jak Ana Barjaktarović jest perspektywiczną piłkarką. Dzięki młodzieńczej energii obie zawodniczki mogą wnieść do polskiej ligi nową jakość. 
 
Cel: Udane transfery i wiosenne sukcesy w  Ekstralidze 
 
Sportis KKP Bydgoszcz konsekwentnie poszukuje zawodniczki, dla których gra w barwach bydgoskiego klubu będzie szansą na zostanie gwiazdą zespołu oraz całej ligi. Priorytetem klubu pozostaje ściąganie młodych i utalentowanych piłkarek z Polski i zagranicy, które będą stanowić o sile drużyny. Cała SPORTisFAMILY zdaje sobie sprawę, że mądra polityka transferowa może przynieść sukcesy i spełnić szeroko pokładane w drużynie nadzieje. Transfery tak perspektywicznych zawodniczek pozwolą na jeszcze bardziej skuteczną grę w rundzie wiosennej Ekstraligi oraz (wzorem ubiegłych lat) dobry wynik w rozgrywkach o Puchar Polski. 

mat. Sportis SFC S.A.

(ak)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor