Sport 4 paź 20:53 | Redaktor

W drugiej kolejce sezonu siatkarskiej TauronLigi ekipa Metalkas Pałac Bydgoszcz podejmowała drużynę ŁKS Commercecon Łódź. W hali Łuczniczka bydgoszczanki w piątek (4 października) wygrały z naszpikowanym gwiazdami łódzkim zespołem 3:2 (25:20, 13:25, 23:25, 25:21, 15:13).

Siatkarki Metalkas Pałac Bydgoszcz w pierwszej kolejce przegrały 1:3 na wyjeździe z drużyną UNI Opole. Łodzianki z kolei rozpoczęły sezon od zwycięstwa u siebie z #VolleyWrocław 3:0. Do Bydgoszczy przyjechał w roli zdecydowanego faworyta. W piątek (4 października) jednak już w pierwszy secie spadł na przyjezdne zimny prysznic. Gospodynie wygrały bowiem dość łatwo 25:20. W drugiej partii łodzianki gładko sobie poradziły i wygrały do 13. W kolejnym secie też prowadziły wysoko, ale tym razem bydgoszczanki stawiły większy opór, odrobiły straty i o mało co powalczyłyby o zwycięstwo. Ostatecznie jednak to łodzianki rozstrzygnęły tę partię na swoją korzyść do 23.

Poprawa gry gospodyń miała jednak przełożenie na czwartego seta. Zaskoczyły rywalki przede wszystkim sprytem, ofiarnością i skutecznymi kiwkami. Doprowadziły do piątego seta, w którym szybko osiągnęły przewagę i prowadziły już 14:11. W końcówce łodzianki jeszcze rzuciły się w pogoń, ale to siatkarki Metalkas Pałac Bydgoszcz wygrały 15:13 i 3:2 w setach, co dało im dwa duże punkty.

MVP spotkania wybrano bydgoską przyjmującą Polę Nowakowską.

W trzecim meczu sezonu pałacanki zagrają we wtorek (15 października) na wyjeździe z ekipą MOYA Radomka Radom.