Sport 22 wrz 12:09 | Redaktor
Strzelectwo. Oskar Miliwek na podium Pucharu Świata

Polacy bardzo dobrze spisali się w Rio de Janeiro w Brazylii, gdzie odbywał się Puchar Świata. Na podium stanął Oskar Miliwek, a w finale karabinu pneumatycznego 10 m kobiet, polska reprezentantka Aneta Stankiewicz zajęła 5. miejsce. W czołówce uplasowała się także Julita Borek.

Oskar Miliwek (Zawisza Bydgoszcz) zajął trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w strzelaniu z pistoletu szybkostrzelnego na 25 metrów. Polak zgromadził w finale, w którym startowało sześciu zawodników, 23 punkty. Triumfował Francuz Jean Quiquampoix, 34 punkty. Na drugim miejscu uplasował się Chińczyk Zhimingiem Lu, 30 punkt. Rywalizowało 38 zawodników.

=

Do samego końca walka była zacięta i decydowały pojedyncze punkty. Na podium stanąłem razem z najlepszymi szybkostrzelcami na świecie

– powiedział Oskar Miliwek.

Po wszystkim miłą niespodzianką okazał się awans do Finału Pucharu Świata ISSF, który odbędzie się w listopadzie w Katarze. Medal Oskara Miliwka daje Polsce dziesiąte miejsce w tabeli, które dzieli z Danią i Izraelem.

Świetne miejsce polskiej zawodniczki w Rio de Janeiro. W finale karabinu pneumatycznego 10 m kobiet, polska reprezentantka Aneta Stankiewicz zajęła 5. miejsce. To duży sukces zawodniczki Zawiszy Bydgoszcz.

Najpierw Aneta Stankiewicz wzięła udział w kwalifikacjach, gdzie wystrzelała 631,6 pkt. co dało jej przepustkę do finałowych zmagań. Tam trafiła 187,6 pkt.

Myślę, że tego dnia dało się wysoko strzelać, wyniki były bardzo wysokie. Ten Puchar Świata, w konkurencji karabin pneumatyczny, miał chyba najwyższy poziom ze wszystkich na jakich kiedykolwiek byłam. Nie pamiętam, żeby 630 pkt. dawało 14. miejsce w kwalifikacjach, a tutaj tak było

- powiedziała Aneta Stankiewicz.

Ostatecznie, w finale ulokowała się na 5. miejscu. Lepsza od reprezentantki Polski okazała się: Norweżka Jeanette Hegg Duestad , która trafiła na 4. lokatę. Na podium uplasowały się kolejno: Chinka Jiale Zhang, Francuzka Océanne Muller oraz Elavenil Valarivan - reprezentantka Indii.

Poziom? Kosmos. A w tym kosmosie jestem również ja. W finale tego Pucharu Świata skończyłam na 5. miejscu, ale to nie było byle jakie 5. miejsce!

- tak Stankiewicz zrelacjonowała swój występ dla fanów w mediach społecznościowych.

Podczas imprezy w Rio świetnie poradziła sobie również Julita Borek. Zawodniczka poznańskiego Strzeleckiego Klubu Sportowego "Dwór Grunwaldzki" w finale pistoletu sportowego kobiet - tak jak Stankiewicz - zajęła 5. miejsce.

Puchar Świata zakończył się 19 września.