Sport 23 cze 16:07 | Redaktor
Sukces Zawiszy. Młodzi Rycerze awansowali do Centralnej Ligi Juniorów [ZDJĘCIA]

Zawisza Bydgoszcz zremisował na własnym boisku w niedzielę (23 czerwca) z Arkonią Szczecin 1:1 w barażowym meczu o awans do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U17. Ponieważ w Szczecinie Młodzi Rycerze wygrali 2:1, to oni świętowali sukces.

Podopieczni Grzegorza Sułkowskiego wygrali sezon zasadniczy wojewódzkiej ligi B1 Juniora Młodszego. Przypieczętowali sukces w ostatnim meczu sezonu, pokonując  MUKS CWZS 2:0. Tym samym uzyskali prawo do gry w barażach o występy w Centralnej Lidze Juniorów U17.

W pierwszym meczu barażowym w środę (19 czerwca) Młodzi Rycerze wygrali w Szczecinie z Arkonią 2:1 po bramkach Aleksandra Sklorza i Michała Jabłońskiego. Niedzielny (23 czerwca) rewanż w Bydgoszczy na bocznym boisku obiektów przy ul. Gdańskiej 163 okazał się bardzo twardym pojedynkiem. Pierwszy kwadrans należał do niebiesko-czarnych. Potem gra się wyrównała, ale na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 0:0. W drugiej połowie trwała wymiana ciosów. Ostatecznie jednak po jednym z rzutów rożnych to gościom udało się strzelić gola. Wynik 1:0 dla przyjezdnych utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego, który nakazał rozegranie dogrywki.

W dogrywce mecz się otworzył, bo zawodnicy obu drużyn włożyli bardzo dużo wysiłku w spotkanie i z każdą minutą piłkarze mieli coraz mniej sił. Gdy już wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą rzuty karne, niebiesko-czarni przeprowadzili skuteczną akcję lewą stroną. Maciej Patyk przy linii pola karnego wymanewrował obrońców Arkonii i silnym strzałem w przeciwległy róg bramki gości umieścił piłkę w siatce.

Wynik 1:1 utrzymał się do końca meczu. Jesienią zatem w Centralnej Lidze Juniorów U17 wystąpi Zawisza Bydgoszcz.