Sport 1 cze 20:00 | Redaktor

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz wygrali w meczu 32. kolejki III ligi (gr. 2) z Gedanią Gdańsk 2:0. Był to ostatni mecz niebiesko-czarnych w tym sezonie na własnym boisku.

Przed sobotnim (1 czerwca) spotkaniem na boiskach treningowych obiektu przy ul. Gdańskiej 163 odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Frekwencja dopisała i było bardzo dużo dobrej zabawy.

O 17.00 na głównej płycie rozpoczął się pojedynek ligowy. Niebiesko-czarni objęli prowadzenie w 18 minucie po trafieniu Fabiana Leonowicza. Na 2:0 podwyższył tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Jan Chachuła.

W grupie 2 III ligi już wszystko jest jasne. Awans wywalczył Świt Skolwin Szczecin z dużą przewagą nad beniaminkiem Elana Toruń. Zawisza nie zajmie już niższego miejsca niż piąte. W ostatniej kolejce zmierzy się z szóstą w tabeli Notecią w Czarnkowie, ale ma nad rywalami pięć punktów przewagi.

Dla bydgoszczan najważniejszym meczem sezonu będzie starcie w finale Okręgowego Pucharu Polski z Elaną w Toruniu, do którego dojdzie w środę 12 czerwca. Zawisza broni trofeum, które pod wodzą odchodzącego z klubu Piotra Kołca wywalczył już dwa razy z rzędu.