Sport 4 mar 11:00 | Redaktor
W Bydgoszczy rozegrano 9. Turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej [RELACJA, ZDJĘCIA]

fot. Małgorzata Matczyńska

9. turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej odbył się w Zespół Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy. W zawodach wzięło udział 132 uczestników!

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Ostrowski, Kierownik Referatu Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy Monika Tabisz, Prezes Polskiego Związku Szachowego Radosław Jedynak, Dyrektor ZS Elektrycznych Ewelina Lewicka wraz z nauczycielką Anną Olchowy odpowiedzialną za przygotowanie całego wydarzenia, Kamila Cwudzińska przedstawicielka ADRIA ART, organizator Arkadiusz Matczyński oraz sędziowie: Mariusz Matczyński, Dominika Włoch, Jakub Dwojacki oraz Mikołaj Włoch - absolwent tejże szkoły.

Puchary za pierwsze trzy miejsca w każdej grupie przygotowane przez BD ART zostały ufundowane przez szkołę, natomiast w turnieju dla rodziców puchar i medale ufundowane zostały przez BDA ART. Dyplomy przygotowała Poligrafia Szczodrak.

Zwycięzcami 9. turnieju Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej zostali:

Wyniki klasy 1-3 i przedszkola
1. Paweł Kosecki z Katolickiej SP w Bydgoszczy
2. Aleksander Wantoch-Rekowski z SP 32 w Toruniu
3. Michał Łyczywek z SP Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu

Wyniki: chessmanager.com/pl/tournaments/5614338306998272/results/7

Wyniki klasy 4-6 SP
1. Jan Oczachowski z SP w Turzanach
2. Kasjan Hinczewski z SP w Złotorii
3. Krzysztof Olchowy z SP w Niemczu

Wyniki: chessmanager.com/pl/tournaments/5278455410196480/results/7

Wyniki klasy 7-8 SP i ponadpodstawowych
1. Marek Lewandowski z ZS Elektrycznych w Bydgoszczy
2. Wiktor Hałuja z LO w Trzciance
3. Jakub Markiewicz z ZS Elektronicznych w Bydgoszczy

Wyniki: chessmanager.com/pl/tournaments/6317566979997696/results/7

Wyniki turniej urodziców i opiekunów
1. Igor Juckiewicz
2. Piotr Bajko
3. Ryszard Janczukowicz

Wyniki: chessmanager.com/pl/tournaments/5246713372082176/results/7

Podczas turnieju przedstawicielka ADRIA ART Kamila Cwudzińska osobiści kręciła naszym kołem fortuny przekazując m.in. bilety od Adria-Art, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Pierogarnii Stary Młyn Bydgoszcz i mydełka z Muzeum Mydła i Historii Brudu. Wręczyła także zwycięzcy w turnieju rodziców voucher o wartości 150zł na dowolne wydarzenie organizowane przez Adria-Art.

Dla rodziców był także kącik kawowy, dostępne były także słodkości przygotowane przez szkołę.

Ten turniej był wyjątkowy pod względem gości, zarówno obecność Wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego jak i przedstawiciela Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego w osobie Kierownika Referatu Sportu Moniki Tabisz jest znakiem, że liga i liczba uczestniczących w niej osób coś znaczy.

Bardzo cieszymy się także, że Radosław Jedynak - Prezes Polskiego Związku Szachowego osobiście zaszczycił nasz turniej swoją obecnością i wręczał puchary zwycięzcom. Polski Związek Szachowy patronuje naszej lidze od początku i obecność najważniejszej osoby związku jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i dalszym motywatorem do działania. 

Nasi sponsorzy i partnerzy: Enea Operator, Jetworld tonery i tusze do drukarek, Solbet, Eximo Project, Dartom T.Przybylski R.Przybylski Spółka Komandytowa, W7konsulting, Największy Sklep Szachowy Caissa, Nowa Perspektywa dla gminy Zławieś Wielka, Rumiane Jabłko - swojskie specjały. W roli fotografa wystąpiła Małgorzata Matczyńska.

Następny turniej Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej odbędzie już za 2 tygodnie w Żninie. Zapisy już trwają...


źródło: Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa 
zdjęcia: Małgorzata Matczyńska

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor