Sport 29 cze 15:50 | ak
W środę 3. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy [program minutowy]

fot. Paweł Skraba

Dzień po rocznicy śmierci najwybitniejszej polskiej sportsmenki Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy odbędzie się trzeci już memoriał Jej imienia. W środowych zawodach, które w tym roku po raz pierwszy zyskały awans do tzw. strefy Gold w ramach cyklu Continental Tour, wystąpi tłum gwiazd.

Niemal w każdej konkurencji na stadionie Zawiszy zaprezentują się świetni zawodnicy, dla których będzie to jedna z ostatnich okazji do występu przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

– W rzucie młotem kobiet, który rozpocznie Memoriał Ireny Szewińskiej, wystartują m.in. Malwina Kopron, Anita Włodarczyk i Joanna Fiodorow, a z nimi także m.in. Francuzka Alexandra Tavarnier. Chwilę później na stadion wyjdą skoczkowie o tyczce, z naszymi mistrzami Piotrem Liskiem i Pawłem Wojciechowskim oraz mistrzem olimpijskim Thiago Brazem i świeżo upieczonym mistrzem Stanów Zjednoczonych Chrisem Nilsenem  – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i dyrektor Memoriału. 

Ciekawie będzie także później, bo choćby na płotkach Damian Czykier powalczy z wicemistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro Hiszpanem Orlando Ortegą, w pchnięciu kulą Michał Haratyk będzie rywalizował m.in. z Tomem Walshem, brązowym medalistą igrzysk w Rio. W rzucie młotem czterokrotny mistrz świata Paweł Fajdek powalczy nie tylko z krajowym odwiecznym rywalem Wojciechem Nowickim, ale także z dobrym Rosjaninem Valerijem Pronkinem.    

fot. Paweł Skraba

– Dla mnie te starty są po drodze, bo przecież najważniejsze są igrzyska. Trzeba startować w każdych warunkach, czasem w upale, czasem w deszczu, żeby być gotowym na najważniejsze wydarzenie sezonu. Chciałbym rzucić minimum 78 metrów, jak będzie więcej to super, ale to jest taki mój próg przyzwoitości – mówi Wojciech Nowicki, zawodnik InPost Team.

W biegu na 400 metrów, m.in. obok Justyny Święty-Ersetic, wystartuje świetna Namibijka Christine Mboma, która w tym sezonie złamała już czas 50 sekund. Justyna, która wraca do zdrowia, będzie próbowała podjąć walkę i pobiec szybciej, niż podczas mistrzostw Polski.

fot. Paweł Skraba

– Wierzę, że ze startu na start będzie coraz lepiej. Na pewno po moim występie w mistrzostwach Polski trener jest dużo mądrzejszy i wie znacznie więcej. Cieszę się z tego, że kibice mogą być już na trybunach. Liczę, że w Bydgoszczy będzie ich sporo – mówi Święty-Ersetic. 3. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy zakończy bieg na 800 metrów mężczyzn. Organizację 3. Memoriału Ireny Szewińskiej wsparły miasto Bydgoszcz, województwo Kujawsko-Pomorskie oraz firma Anwil S.A.

– Głęboko wierzę, że razem z kibicami i zawodnikami stworzymy wielkie widowisko. Wszyscy już nie możemy się doczekać, gdy zobaczymy wchodzących na trybuny kibiców – dodaje Wolsztyński. Sprzedaż biletów w cenach od 10 do 25 zł trwa ciągle w portalu ticketmaster.pl. 

3. Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 30 czerwca 2021 roku o godz. 17 na stadionie w Bydgoszczy, dzień po trzeciej rocznicy śmierci wybitnej polskiej sportsmenki.

Program minutowy - 3. Memoriał Ireny Szewińskiej
17:00 Ceremonia otwarcia
17:05 Rzut młotem kobiet
17:30 Skok o tyczce mężczyzn
17:40 100m ppł. kobiet eliminacje
17:55 110m ppł. mężczyzn eliminacje
18:20 1500m kobiet
18:30 Pchnięcie kulą mężczyzn                            
18:35 3000m z przeszkodami mężczyzn
18:40 Rzut młotem mężczyzn
18:50 800m kobiet
19:05 100m ppł. kobiet finał
19:17 110m ppł. mężczyzn finał
19:25 400m kobiet
19:35 100m kobiet finał
19:40 100m mężczyzn finał
19:47 800m mężczyzn
20:00 dekoracja zwycięzców

ak Autor