Sport 17 lut 10:33 | Redaktor
VI turniej z cyklu Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa [ZDJĘCIA]

fot. nadesłąne

W sobotę 15 lutego odbył się VI turniej z cyklu Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa. Młodym zawodnikom zapewniono wyśmienite warunki do gry w Nakielskim Ośrodku Kultury, który zaoferował przestrzenną salę, podawano także gorące napoje i słodycze. Organizacja była na bardzo wysokim poziomie.

Dotychczas rozgrywki szachowe przeprowadzane były w Bydgoszczy, Toruniu, powiecie toruńskim i powiecie bydgoskim, tym razem na zaproszenie Prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego Jarosława Wiśniewskiego zawitano do Nakielskiego Ośrodka Kultury. 

Turniej otworzył Zastępca Burmistrza Gminy Nakło Piotr Kalamon, Prezes Spółki "Nakielski Sport" Anna Mrozek, Prezes Ligi Arkadiusz Matczyński oraz Prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski, a towarzyszyli im sędziowie: Mikołaj Włoch – sędzia główny i Jacek Górny – sędzia rundowy.

W zawodach wzięło udział 80 graczy. Zwycięzcą Grupy A został Kacper Kacprzak ze SP nr 63 w Bydgoszczy, drugie miejsce zajął Antoni Paprocki ze SP w Borównie, a miejsce trzecie Karol Kacprzak ze SP nr 63 w Bydgoszczy. Zwycięzcą Grupy B natomiast został Michał Piotrowski ze SP Towarzystwa Salezjańskiego , przed Mateuszem Lewandowskim ze SP w Górsku i Michałem Kosakowskim z Zespołu Szkół w Zbicznie.

fot. nadesłane

Zdobywcy pierwszych miejsc oprócz pucharu i nagrody otrzymali bilety na koncert zespołu Pectus, ufundowany przez organizatora Impresariat BIS. Atrakcją zawodów było tradycyjne już koło fortuny, w którym wygrywano zaproszenia do Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios, Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park, Pierogarni w Toruniu i Bydgoszczy oraz wyroby własne Muzeum Mydła i Historii Brudu.

Sponsorami zawodów byli: Enea Operator, Solaren Polska, Mat-Bud Materiały Budowlane, Fundacji Jacka Rutkowskiego "Pomagajmy Razem", Dartom s.c., Solbet, Sklep szachowy Caissa, JetWorld - tonery i tusze do drukarek, a Poligrafia Szczodrak wydrukowała dyplomy.

fot. nadesłane

A już za kilka dni, w piątek 21 lutego odbędzie się Grand Prix Klubu Odnowa "Edukacja przez szachy”. Na zwycięzców w klasyfikacji ogólnej czekają 3 drukarki ufundowane przez JetWorld. Pierwszy turniej odbędzie się o godzinie 16.30 w Klubie Odnowa przy ul. Aleje Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 38 w Bydgoszczy.

Chętni do uczestnictwa w zawodach mogą zapisywać się tutaj.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor