Sport 22 lip 07:46 | Redaktor
Zawisza Bydgoszcz pokazał moc [WIDEO]

W kolejnym spotkaniu kontrolnym przed startem sezonu Betclic 3. Ligi piłkarze Zawiszy pokonali na własnym stadionie rezerwy Wisły Płock 4:1.

Sezon ligowy zaczyna się za niespełna dwa tygodnie. Pierwszy mecz zagrają na wyjeździe z beniaminkiem Wybrzeżem Rewalskim Rewal.

Podopieczni Adriana Stawskiego intensywnie przygotowują się do rozgrywek. W minioną sobotę (20 lipca) podejmowali na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 rezerwy Wisły Płock. Już w piątej minucie strzałem z linii pola karnego bramkarza gości zaskoczył Fabian Leonowicz. W 24. minucie na 2:0 podwyższył niezawodny Patryk Urbański, który pewnie wykorzystał rzut karny. Cztery minuty później było już 3:0, a gola strzelił Jakub Bojas, który szuka formy i skuteczności sprzed dwóch lat, kiedy to w barwach Olimpii Grudziądz został królem strzelców tej ligi. Zawisza w pierwszej połowie był bardzo skuteczny i w 32 minucie udokumentował to piękną akcją i bramką zdobytą przez Sebastiana Raka.

W kalendarzu niebiesko-czarnych pozostał już tylko jeden sprawdzian. W najbliższą sobotę Zawisza zmierzy się u siebie w sparingu z rezerwami Legii Warszawa.

Źródło: Zawisza Bydgoszcz (oprac. własne)