Sport 17 sie 20:05 | Redaktor

W meczu trzeciej kolejki grupy drugiej Betclic3Ligi niebiesko-czarni przegrali w Czarnkowie 1:2 z miejscową Notecią. To były pierwsze stracone bramki podopiecznych Adriana Stawskiego w sezonie.

Jedziemy do Czarnkowa po trzy punkty – zapowiadali zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz przed trzecią kolejką. Wcześniej zremisowali 0:0 z Wybrzeżem Rewalskim Rewal na wyjeździe i pokonali na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 Vinetę Wolin 1:0.

W poprzednim sezonie bydgoszczanie rozgromili Noteć 5:1 w Czarnkowie (8 czerwca 2024 r.) i u siebie wygrali 3:1 (18 listopada 2023 r.). Jednak trzeba pamiętać, że gospodarze sobotniego (17 sierpnia) meczu zakończyli poprzednie rozgrywki na szóstym miejscu z dorobkiem 50 punktów, czyli tyko pięciu mniej od niebiesko-czarnych.

Zawisza dobrze rozpoczął spotkanie w Czarnkowie. Gospodarze wyraźnie źle czuli się w pierwszych minutach. Grali nerwowo i niedokładnie co zemściło się niedokładnym podaniem w strefie obronnej, które bezwzględnie wykorzystał Patryk Skórecki strzelając w 11 minucie gola dla bydgoszczan.

Gospodarze zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą z rzutu karnego. A w doliczonym czasie gry pierwszej połowy powinni nawet objąć prowadzenie i tylko szczęśliwym interwencjom na linii bramkowej Zawisza zawdzięcza, że schodził do szatni przy remisie 1:1.

W drugiej części oba zespoły chciał przejąć inicjatywę. Po kwadransie gry zarysowała się nawet przewaga bydgoszczan i wydawało się, że gol dla niebiesko-czarnych jest tylko kwestią czasu. Tymczasem w 68. minucie wyprowadzili zabójczą kontrę i zdobyli bramkę na wagę zwycięstwa. Po porażce Zawisza ma cztery zdobyte punkty i stosunek bramek 2:2. Z tym dorobkiem zajmują ósme miejsce w tabeli i tracą już pięć punktów do niepokonanej Floty Świnoujście.

Pozostałe dwa zespoły z kujawsko-pomorskiego tez nie odniosły sukcesów. Elana Toruń zremisowała 0:0 z rezerwami Lecha Poznań, a Wda Świecie uległa Flocie Świnoujście.