Sport 17 cze 16:00 | Redaktor
Zawisza czyści kadrę po Kołcu. Ciąg dalszy pożegnań

fot. Zawisza Bydgoszcz

Pięciu zawodników straciło kontrakty w Zawiszy Bydgoszcz. Jeden z nich oraz asystent odchodzącego trenera Piotra Kołca poprowadzą rezerwy klubu w piątej lidze.

Do rozpoczęcia sezonu III ligi pozostało siedem tygodni. W miniony weekend Zawisza Bydgoszcz pożegnał się z trenerem Piotrem Kołcem, któremu kontrakt kończy się 30 czerwca. Niebiesko-czarni ogłosili też, że nowym szkoleniowcem zostanie Adrian Stawski.

W poniedziałek (17 czerwca) klub ogłosił, że nie przedłuży kontraktów z pięcioma zawodnikami:

Adam Paliwoda dołączył do Zawiszy 15. lipca 2021 roku. W niebiesko-czarnych barwach zagrał w 78 meczach ligowych oraz trzech w Fortuna Pucharze Polski. Zdobył z Zawiszą dwa Puchary Polski K-PZPN. Łącznie reprezentował barwy Zawiszy w 91 spotkaniach.

Jarosław Tkaczyk na Gdańskiej 163 pojawił się 1 września 2021 roku. 20-letni bramkarz bronił dostępu do bramki Zawiszy w 22 meczach ligowych. W minionym sezonie zagrał w siedmiu spotkaniach III ligi (2. grupa).

Michał Graczyk został piłkarzem Zawiszy Bydgoszcz zimą 2023 roku. Przez 1,5 roku zagrał w 51. meczach Zawiszy. W tym 45. spotkań w 3. lidze oraz jeden mecz w Fortuna Pucharze Polski przeciwko Lechowi Poznań.

Michał Sacharuk również dołączył do Zawiszy Bydgoszcz zimą 2023 roku. Urodzony w Toruniu (wychowanek Włókniarza) zagrał dla Zawiszy 37 meczów (w tym 33 o ligowe punkty i jeden w Fortuna Pucharze Polski). Zdobył dla Zawiszy Bydgoszcz Puchar Polski K-PZPN w sezonie 2023/24. Był autorem jedynej bramki w spotkaniu finałowym przeciwko Chemikowi Bydgoszcz. Przez ostatni czas zawodnik leczył kontuzję.

Cyprian Maciejewski barwy Zawiszy reprezentował od 17 stycznia 2021 roku. Z Zawiszą awansował do III ligi. Zagrał w 66 spotkaniach i strzelił pięć bramek. Zagrał w trzech meczach Fortuna Pucharu Polski. Cyprian przeszedł dwie operacje kontuzjowanego barku, co ostatecznie zmusiło zawodnika do zakończenia piłkarskiej kariery w wieku 22 lat. Drogi Cypriana i Zawiszy się jednak nie rozchodzą, bo zawodnik znalazł dla siebie miejsce jako trener w Akademii Zawiszy Bydgoszcz, a ciężką i sumienną pracą awansował na asystenta trenera Cielasińskiego w zespole rezerw Zawiszy.

 

Źródło: Zawisza Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor