Sport 18 maj 20:02 | Redaktor

W 31. kolejce III ligi bydgoski Zawisza wygrał na własnym stadionie z Polonią Środa Wielkopolska 4:0.

Podopieczni Piotra Kołca po dwóch bolesnych porażkach na własnym boisku chcieli udowodnić, że potrafią wygrywać w domu. Udało się im to z nawiązką. Zdobyli trzy punkty i zaaplikowali rywalom aż cztery gole. Rozpoczął Fabian Leonowicz, który w 36 minucie idealnie wykończył precyzyjne dogranie Sebastiana Rugowskiego.

Kluczowy dla rozstrzygnięcia sobotniej (18 maja) rywalizacji był początek drugiej połowy. Najpierw Leonowicz podwyższył na 2:0 w 52. minucie, a dwie minuty później na listę strzelców uderzeniem z 17 metrów popisał się Krystian Sanocki.

Kropkę nad i postawił Leonowicz w 60. minucie, zaliczając hat tricka i ustalając wynik spotkania na 4:0 dla bydgoszczan.

Niebiesko-czarni po 31 kolejkach zajmują piątą lokatę w tabeli z dorobkiem 52 punktów i nie poprawią już swojego wyniku z ubiegłego roku kiedy to zgromadzili 62 oczka. Niestety, nie mają też szans na wyprzedzenie lokalnego rywala, beniaminka Elany Toruń, do której tracą aż 10 punktów.

Zawisza może za to jeszcze zdobyć Okręgowy Puchar Polski i to trzeci raz z rzędu. W środę (22 maja) w półfinale rozgrywek bydgoszczanie zmierzą się w Tłuchowie z Tłuchowią.