Sport 24 kwi 2021 | ak
Zawodnicy RTW LOTTO Bydgostia nagrodzeni [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Najlepszym zawodnikom RTW LOTTO Bydgostia wręczono w piątek (23 kwietnia) nagrody za osiągnięcia sportowe 2020 roku, oraz stypendia sportowe na 2021 rok. - Mam wielką satysfakcję, że w czasie mojej prezesury współpracowałem z tak wieloma światowej klasy wioślarkami i wioślarzami - mówił Zygfryd Żurawski, którego jubileusz 30-lecia prezesury zbiegał się z uroczystością.

- Lotto Bydgostia to klub z wieloletnią tradycją, to klub gdzie nie tylko rodzą sie talenty, ale te talenty są prowadzone i doprowadzane do osiągania najlepszych wyników sportowych. Chcę wam za tę radość, którą djecie mieszkańcom naszego regionu serdecznie podziękować.(...) Znowu rozbiliście bank, dostaniecie ponad 30 stypendiów - powiedział Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Ostrowski. 

A wyróżniającym się sportowcom wręczył nagrody.  

- 23 kwietnia, trzydzieści lat temu do klubu trafił pan prezes Zygfryt Żurawski. (...) Olśniony jestem jego sukcesami i świetnie prowadzonym klubem. Zygfryd Żurawski, to człowieka czynu, człowiek który potrafi świetnie pracować, ale ma też przepiękne wizje i te wizje realizuje dzięki wam.  My to zauważamy i wiemy, że klub LOTTO Bydgostia nie byłby takim klubem jakim jest, bez pana Zygfryda Żurawskiego. (...) Panie prezesie, chcę panu serdecznie podziękować za to co pan robi dla mieszkańców Bydgoszczy, dla mieszkańców naszego regionu i dla tych młodych ludzi, którzy dzięki panu i innym działaczom osiągają sukcesy, mogą realizować swoje marzenia a pan pewnie jest ojcem tych marzeń - mówił wicemarszałek.

fot. Anna Kopeć

- Bardzo serdecznie dziękuję za zauawżenie 30-lecia mojej prezesury. (...) Trudno opowiedzieć o wszystkim, bo by się to nie udało. (...) Ale jeżeli np. powiem, że ten stary budynek, który w ubiegłym roku został zmodernizowany... tej części wogóle nie było, tam był taras. Rozbudowa, a w ostatnich dwóch latach ogromna modernizacja, budowa nowej przystani. Z ostatnich igrzysk, licząc od 2000 roku, mamy 8 medali: 6 polskich, 2 litewskie, 10 medalistów, 23 olimpijczyków - mówię tylko o ostatnim 20 - leciu. Jest to naprawdę ogromne osiągnięcie - ponad 170 medali mistrzostw świata i Europy - wyliczał Zygfryd Żurawski. - No co tutaj mówić. Mam wielką satysfakcję, że w czasie tej mojej prezesury współpracowałem z tak wieloma światowej klasy wioślarkami i wioślarzami. Żaden klub w Polsce nie ma takich osiągnięć olimpijskich, jak my. (...) Dziękuję Opatrzności, że dała mi możliwość być przez 30 lat prezesem w klubie, działać dla was, współdziałać i osiągać sukcesy - dodał.

Na koniec uroczystości głos zabrali Anna Tataruch i Tomasz Cygarski. Mówili, o istotnym dla klubu naborze uczniów do klas sportowych: XI LO Mistrzostwa Sportowego i Technikum Mechaniczne nr 1 z oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy. Przekonywali, że uprawianie wioślarstwa i jednoczesne zdobywanie wiedzy w szkole  jest możliwe.

Zdjęcia z uroczystości ponizej.

 

 

 

 

ak Autor