Sport 3 paź 2019 | Redaktor
Życiowy sukces Igi Baumgart-Witan

Zawodniczka BKS Bydgoszcz zajęła ósme miejsce na mistrzostwach świata w lekkoatletyce z czasem 51,29.

To był historyczny finał biegu na 400 metrów kobiet na mistrzostwach świata w lekkoatletyce. Pierwszy raz wystąpiły w nim dwie Polski. Justyna Święty-Ersetic zajęła siódme miejsce z wynikiem 50,95. Za nią finiszowała Iga Baumgart-Witan.

Ale ten bieg przejdzie do historii również dlatego, że zawodniczka z Bahrajnu Salwa Eid Naser osiągnęła trzeci czas w historii biegów na 400 metrów kobiet. 48,14 jest też najlepszym wynikiem na tym dystansie w XXI wieku. Szybciej od reprezentantki Bahrajnu przebiegły w historii tylko Marita Koch (NRD, 47,60, 1985 r.) i Jarmila Kratochvilova (Czechosłowacja, 47,99, 1983 r.).

Obie polskie zawodniczki są też w składzie sztafety 4x400 metrów. Finał tej konkurencji zaplanowano w niedzielę (6 października).