STRAŻ MIEJSKA 986 17 kwi 2018 | Redaktor
Pachnąca wiosna na placu Wolności [AKCJA]

Dzieciaki śpiewały piosenki o przyjaźni z czworonogami/fot. bw

Pachnąca wiosna to nie tylko kwitnące kwiaty na trawnikach. Miejscy strażnicy przekonywali dziś (17 kwietnia na placu Wolności, że należy również sprzątać po swoich czworonożnych pupilach.

fot. bw

Straż Miejska w Bydgoszczy zorganizowała happening ekologiczny pod nazwą „Pachnąca wiosna”. „Głównym celem akcji jest propagowanie wśród mieszkańców Bydgoszczy pozytywnych zachowań właścicieli psów, dotyczących sprzątania psich odchodów oraz właściwego zachowania się w stosunku do obcego lub agresywnego psa. Pragniemy również edukować wszystkich w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych przy jednoczesnym pozostawieniu  porządku na naszych ulicach, skwerach i trawnikach” – informują strażnicy.

W ramach akcji przeprowadzony został również konkurs plastyczny na temat „Mój spacer z psem” (w Śródmieściu w SP 58, SP 37, SP 2, SP 47 oraz na Bartodziejach w SP 32, SP 14, ZS 31). W czasie trwania imprezy, co kilkadziesiąt minut przychodziły na plac grupy dzieci z poszczególnych szkół. Strażnicy przeprowadzali tematyczne pogadanki z udziałem psów służbowych oraz psów z KynoParku i bydgoskiego schroniska. Dzieciaki odwdzięczały się występami artystycznymi.

Akcja „Pachnąca wiosna” zrealizowana została wspólnie z Radą Osiedla Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, Radą Osiedla Bartodzieje oraz Schroniskiem dla Zwierząt w Bydgoszczy, Biurem Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta w Bydgoszczy, Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Bydgoszczy, Nadleśnictwem Żołędowo oraz KynoPark – pozytywne szkolenie psów.

Kolejny happening z cyklu „Pachnąca wiosna” 24 kwietnia przy ul. Polanka 13 w pobliżu „Balatonu”, również w godz. 10.00-13.00.

fot. bw

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor