STRAŻ MIEJSKA 986 21 paź 2020 | kp
Straż Miejska się „przebranżowiła”. Teraz funkcjonariusze walczą z COVID-19

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Straż Miejska obecnie będzie realizowała przede wszystkim zgłoszenia związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Pozostałe obowiązki, póki co, zejdą na boczny plan.

Zgodnie z poleceniem wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza od 13 października został wyznaczony nowy zakres działań dla straży gminnych i miejskich w województwie kujawsko-pomorskim. Dotyczy to także bydgoskiej jednostki. 

Do nowych obowiązków funkcjonariuszy należy dokonywanie dyslokacji patroli straży gminnych (miejskich), organizacja wspólnych patroli z Policją, prowadzenie innych form współpracy straży gminnych (miejskich) z właściwymi terytorialnie jednostkami Policji, w tym w szczególności odnośnie weryfikacji realizacji nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Wszystkie te zadania wykonywane muszą być zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji.

Jak informuje Straż Miejska w Bydgoszczy, wojewoda polecił, aby pozostałe zadania były realizowane głównie w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań związanych z weryfikacją wykonywanych ww. nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

źródło: Straż Miejska w Bydgoszczy

kp Autor