STRAŻ POŻARNA 998 6 paź 2019 | Redaktor
Odnaleźli ciało zaginionego grzybiarza [Z OSTATNIEJ CHWILI]

fot. OSP Nowa Wieś Wielka

W lesie niedaleko miejscowości Piecki odnalezione zostało ciało mężczyzny. Niestety, wiele wskazuje na to, że jest to poszukiwany od kilku dni grzybiarz. Policja zdecydowała o zakończeniu akcji poszukiwawczej - informuje serwis Bydgoszcz998.

72-letni bydgoszczanin zaginął 2 października 2019 r. Około godz. 7.00 opuścił miejsce zamieszkania oświadczając, że jedzie na grzyby w okolice miejscowości Nowa Wieś Wielka.

W wyniku podjętych czynności policjanci odnaleźli  dzień później pojazd, którym poruszał się poszukiwany oraz przeprowadzono z nim rozmowę telefoniczną, w której stwierdził, że jest zdrowy, ale nie wie gdzie dokładnie się znajduje. Potem telefon zamilkł.

Przez kolejne dni trwała akcja poszukiwawcza. Brali w niej udział policjanci, strażacy, Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Gościeradz z psem Loco wyszkolonym do ratowania ludzi oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza „Zaginione Twarze” z psem ratowniczym Kubą.

W niedzielę (6 października) po południu serwis Bydgoszcz998 podał, że w lesie w pobliżu miejscowości Piecki odnaleziono ciało mężczyzny.

Policja wydała już oficjalny komunikat: „Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny odwołują poszukiwania zaginionego 72-letniego grzybiarza. Niestety, w chwili odnalezienia mężczyzna już nie żył. Jego ciało zostało znalezione dzisiaj (6 października) w godzinach popołudniowych w lesie w rejonie miejscowości Piecki a Emilianowo. Funkcjonariusze dziękują za wszelką pomoc w tej sprawie”.

fot. materiały Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej „Zaginione Twarze” 

Źródło: Bydgoszcz998, Policja, Zaginione Twarze, red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor