STRAŻ POŻARNA 998 23 sty 09:13 | Redaktor
Ogień w domu przy ul. Opławiec w Bydgoszczy. Strażacy musieli rozciąć dach [ZDJĘCIA]

fot. Bydgoszcz998, Facebook

Zgłoszenie o pożarze domu przy ulicy Opławiec w Bydgoszczy służby otrzymały w sobotę (22 stycznia) ok. 6.30 rano. Z budynku ewakuowano dwie osoby, nikomu nic się nie stało.

Początkowo do akcji skierowano dwa zastępy z JRG 3 Bydgoszcz. Gdy ratownicy byli w drodze, wpłynęło kolejne zgłoszenie, mówiące o widocznym ogniu na dachu. Do działań skierowano dodatkowo drabinę mechaniczną z JRG 3.
 
Po dojeździe pod wskazany adres dowódca potwierdził pożar dachu oraz poprosił o dodatkowe siły i środki. Z JRG 1 oraz JRG 4 wyruszyło wsparcie po jednym zastępie. Ogień przemieszczał się po konstrukcji więźby pod blachodachówką. Z budynku ewakuowano dwie osoby, które nie wymagały pomocy medycznej, jedna samodzielnie opuściła budynek przed przybyciem służb.
 
 
Strażacy prowadzili działania gaśnicze od środka oraz od zewnątrz. Błyskawiczne działania ratowników pozwoliły na sprawne opanowanie płomieni, jednak konieczne było rozcięcie dachu w celu dogaszenia żarzącej się więźby. Przy użyciu kamery termowizyjnej dokładnie sprawdzono całą konstrukcję budynku. Podgląd z drona redakcji Bydgoszcz998, udostępniony na prośbę dowódcy, pomógł w rozpoznaniu sytuacji. Kilka minut po godzinie 8:00 nastąpiła podmiana ratowników. Po ugaszeniu wszystkich zarzewi pożaru, dach został zakryty plandeką.
 
 
Na tą chwilę nie są znane przyczyny pożaru. W akcji udział brały cztery samochody ratowniczo-gaśnicze, drabina mechaniczna oraz dwa samochody operacyjne.
 
Informacja i zdjęcia: Bydgoszcz998 (Facebook) - za zgodą/zmiany - red. 
 
AKTUALIZACJA, 23 stycznia:
 
Jak przekazuje radny z Opławca Bogdan Dzakanowski, w domu mieszkało pięć osób, w tym dwoje dzieci; budynek obecnie nie nadaje się do zamieszkania. Prowadzona jest (niezweryfikowana) zbiórka na pomoc rodzinie: tutaj
 
 
 
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor