STRAŻ POŻARNA 998 10 sty 16:44 | kd
Paralotniarz wpadł do jeziora Jezuickiego. Na ratunek ruszyła grupa morsów i strażacy [VIDEO]

Około godziny 13:00 na Jeziorze Jezuickim jeden z paralotniarzy, który wykonywał niski przelot nad taflą lodu nieoczekiwanie na niej wylądował. Lód się zawalił i mężczyzna zaczął się topić. Na ratunek ruszyła grupa morsów, a następnie wezwana na miejsce Straż Pożarna.

Pożar samochodu w Brzozie [ZDJĘCIA]

STRAŻ POŻARNA 998 Wczoraj 18:55

Do zdarzenia doszło podczas przelotu jednego z paralotniarzy nad taflą jeziora Jezuickiego. Mężczyzna wpadł do wody i zaczął się topić. Na ratunek ruszyli mu dwaj mężczyźni z grupy morsów, którzy dopiero co zakończyli swoje morsowanie. Jednocześnie wezwano na miejsce Straż Pożarną.

Jak informują strażacy - Do akcji wysłani zostali strażacy z JRG SP PSP, JRG 1 Bydgoszcz, oraz OSP Brzoza. Zanim na miejsce dotarły służby ratunkowe, z pomocą ruszyli świadkowie zdarzenia. Wśród nich był strażak starszy sekcyjny Tomasz Molenda z JRG Żnin. Strażak wykorzystując swoją wiedzę oraz doświadczenie, wraz z innymi świadkami udzielił pomocy poszkodowanemu. Do działań użyto miedzy innymi kajaka, dzięki któremu Pan Tomasz wraz z innym mężczyzną udał się do poszkodowanego. Znajdujący się w wodzie paralotniarz udzielił informacji jak najbezpieczniej uwolnić go z uprzęży. Po chwili cała trójka znalazła się bezpiecznie na brzegu. Tam wyziębionym i przemoczonym mężczyzną zajęli się pozostali morsujący, którzy ogrzewali go, do czasu przybycia służb.
 
 
Żadenz  uczestników zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń.
 
Inf. Bydgoszcz 998

kd Autor