STRAŻ POŻARNA 998 21 wrz 08:58 | Redaktor
Poważny wypadek na Piaskach w Bydgoszczy. Cztery osoby zostały ranne [ZDJĘCIA]

fot. Bydgoszcz998

Do groźnego wypadku doszło w środę (20 września) na skrzyżowaniu ulicy Smukalskiej z Drzycimską na bydgoskich Piaskach. U jednej z poszkodowanych osób doszło do zatrzymania krążenia, jednak dzięki reanimacji udało się przywrócić akcję serca.

Jak podają strażacy – Kilkanaście minut po godzinie 14.00. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Bydgoszczy otrzymało zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulicy Smukalskiej z Drzycimską. Do akcji natychmiast zadysponowane zostały zastępy z JRG 3 Bydgoszcz, Zespoły Ratownictwa Medycznego, oraz Policja. Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z "trójki" i to oni rozpoczęli udzielanie pomocy poszkodowanym. U jednej z poszkodowanych osób rozpoznali zatrzymanie krążenia i brak czynności oddechowych, co skutkowało rozpoczęciem reanimacji. Po chwili na miejsce dotarli Ratownicy Medyczni, którzy dołączyli do udzielania pomocy. Świetna wspólna praca Ratowników Medycznych oraz strażaków przyniosła skutki - u poszkodowanej wróciło krążenie i oddech. W zdarzeniu łącznie poszkodowane zostały cztery osoby. Trzy z nich trafiły do szpitali. Obrażenia jednej z osob nie były poważne i nie wymagała hospitalizacji. Policja prowadzi dochodzenie wyjaśniające przyczyny tego poważnego wypadku.
 
 
Na czas działań służb ruch na ulicy Smukalskiej był zablokowany, kierowcy kierowani byli objazdem przez pętlę autobusową. – dodają strażacy.
 
 
 
źródło i zdjęcia: Bydgoszcz998
Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor