STRAŻ POŻARNA 998 24 sie 09:27 | ak
Pożar hurtowni papierniczej na ul. Szajnochy w Bydgoszczy

fot. Bydgoszcz 998

We wtorek (23 sierpnia) około godziny 16:40 bydgoscy strażacy dostali zgłoszenie o zadymieniu wychodzącym z okien budynku magazynowego przy ul. Karola Szajnochy 3.

Do akcji natychmiast wysłanych zostało kilka zastępów straży pożarnej (PSP z JRG 1 Bydgoszcz oraz JRG 3 Bydgoszcz). Przybyli na miejsce  pierwsi strażacy, potwierdzili zgłoszenie. 
 
 
Z okien na najwyższej kondygnacji budynku wydobywał się dym. Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego przy użyciu drabiny mechanicznej przystąpili do działań zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Jednocześnie Kierujący Działaniem Ratowniczym wezwał posiłki. Tym razem do akcji wyruszyli strażacy z JRG SP PSP.
 
 
 
Ogień pojawił się w pomieszczeniu magazynowym, w którym składowane były wszelkiego rodzaju materiały papiernicze oraz dziecięce. Z płonących pomieszczeń wyniesiono trzy butle z gazem. Z uwagi na bezpośredni kontakt z ogniem, konieczne było ich dokładne schłodzenie i upewnienie się, że butle nie zostały uszkodzone. W tym celu umieszczono je w pojemnikach na odpady i całkowicie zalano wodą.
 
 
W zdarzeniu na szczęście nie było osób poszkodowanych. Dzięki szybkim i stanowczym działaniom strażaków, płomienie nie zdążyły przedostać się na resztę budynku. Po dwóch godzinach akcja gaśnicza dobiegła końca.
 
źródło: Bydgoszcz.998

ak Autor