STRAŻ POŻARNA 998 18 sty 06:30 | kd
Strażacy uratowali łabędzie przed zamarznięciem [GALERIA]

fot. Bydgoszcz 998

Niestety efekty niskich temperatur są odczuwalne nie tylko przez ludzi. Również zwierzęta cierpią przy takiej pogodzie. W niedzielę (17 stycznia) strażacy ruszyli na pomoc przymarzniętym łabędziom na Zalewie Koronowskim.

Pożar samochodu w Brzozie [ZDJĘCIA]

STRAŻ POŻARNA 998 Wczoraj 18:55

Po godzinie 14:00, 17 stycznia (niedziela) do dyspozytorni Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie informujące o przymarzniętych łabędziach na Zalewie Koronowskim w okolicy ulicy Osiedle Leśne w Koronowie.

Do zdarzenia zadysponowano OSP KSRG Koronowo oraz OSP KSRG Gościeradz wraz z łodzią ratowniczą.

Jak informują strażacy - Po dotarciu na miejsce, strażacy przy użyciu m.in. sań ratowniczych podjeli działania mające na celu uwolnienie zwierząt. Podczas prowadzonych działań wpłynęło nowe zgłoszenie, o następnych przymarzniętych łabędziach, również nad Zalewem, ale na wysokości drogi krajowej 56. Podczas prowadzenia kolejnej akcji ratowniczej, strażacy zauważyli osoby, które dokarmiały chlebem ptaki przebywające w okolicach mostu.

Strażacy również apelują o rozsądne dokarmianie zwierząt - Apelujemy do wszystkich osób, aby nie dokarmiać Łabędzi i innych ptaków chlebem - może to spowodować duże kłopoty zdrowotne u zwierząt.
Wszystkie łabędzie zostaly uwolnione.
 
 
Inf. Bydgoszcz 998

kd Autor