STRAŻ POŻARNA 998 24 mar 2018 | Redaktor
Tlenek węgla zabił mężczyznę

Materiał ilustracyjny/fot. Anna Kopeć

Mimo blisko dwugodzinnej reanimacji nie udało się uratować życia 67-letniego mężczyzny, który zatruł się tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło dziś (24 marca) nad ranem w miejscowości Rogowo (pow. żniński).

Zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla strażacy otrzymali o godz. 4.14. W piwnicy budynku wielorodzinnego przy ul. Kolejowej doszło do awarii pieca i nieszczelności przewodu wentylacyjnego. Czadem zatruł się 67-letni mężczyzna mieszkający w lokalu na pierwszym piętrze. Ratownicy pogotowia przystąpili do resuscytacji z użyciem tlenu. Niestety, o godz. 6.10 lekarz stwierdził zgon.

Strażacy zabezpieczyli mieszkanie i ewakuowali lokatorów z mieszkania powyżej. Tam nie stwierdzili zagrożenia. Lekarz nakazał przewiezienie do szpitala na badania siedmiu osób (w tym dziecka) z sąsiedniego mieszkania, choć tam akurat nie stwierdzono nadmiernego stężenia tlenku węgla w powietrzu. Dużą ilość czadu strażacy odkryli za to na parterze budynku, w którym mieści się też ośrodek pomocy społecznej. Na szczęście nikt tam nie przebywał.

Na miejscu działały dwa zastępy straży pożarnej z jednostek OSP i PSP.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor