Styl życia 8 sty 19:32 | mk
Święta w 2022 roku. Kiedy warto wziąć wolne? [HARMONOGRAM]

fot. ilustracyjna, Pixabay

Na kilka długich weekendów mogą liczyć osoby, które w 2022 roku wezmą urlop „między świętami”. Jak w bieżącym roku wygląda kalendarz dni wolnych?

Światłownia dla uchodźców z Ukrainy

Styl życia Dzisiaj 17:45

Mieszkanie z rodzicami czy wynajem?

Styl życia 22 lip 15:01

Pierwsze dłuższe wolne po trwającym weekendzie (czterodniowym dla tych, którzy wzięli urlop 7 stycznia) przypadnie dopiero w Wielkanoc: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego przypada 17 kwietnia, a wolny jest również 18 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny).

Długi weekend majowy pozwala uzyskać cztery dni kosztem jednego dnia urlopu – 1 maja, święto Pracy, przypada w niedzielę, a święto Konstytucji 3 maja – we wtorek.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Kościele obchodzone jest w siódmą niedzielę od uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W tym roku przypada 31 maja; w polskim prawie jest to dzień wolny od pracy, nie przysługuje jednak za niego dzień wolny do odebrania w innym terminie.

Boże Ciało jak zawsze świętujemy w czwartek, tym razem 16 czerwca. Wykorzystując dzień urlopu 17 czerwca, możemy cieszyć się czterema dniami wolnymi.

Kolejny ustawowo wolny dzień, uroczystość Wniebowzięcia NMP i święto Wojska Polskiego, 15 sierpnia, przypada w tym roku w poniedziałek.

Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) przypada we wtorek, dłuższy weekend możemy więc zyskać, biorąc urlop w poniedziałek 31 października.

Święto Niepodległości 11 listopada będziemy w tym roku obchodzić w piątek.

Wigilia Bożego Narodzenia (24 grudnia) w 2022 roku przypada w sobotę; a Boże Narodzenie – w niedzielę. W związku z drugim dniem świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) wolny będzie także poniedziałek.

Osobom zatrudnionym przysługuje do wykorzystania także dzień wolny za tegoroczny 1 stycznia (Nowy Rok), który w tym roku przypadał w sobotę.

mk Autor