Święta w 2022 roku. Kiedy warto wziąć wolne? [HARMONOGRAM]
fot. ilustracyjna, Pixabay
Na kilka długich weekendów mogą liczyć osoby, które w 2022 roku wezmą urlop „między świętami”. Jak w bieżącym roku wygląda kalendarz dni wolnych?
Inne z kategorii
Aukcja charytatywna dla bezimiennych zwierząt. Organizatorzy zachęcają do udziału
Rusza bydgoski Primark. Równo za trzy tygodnie
Pierwsze dłuższe wolne po trwającym weekendzie (czterodniowym dla tych, którzy wzięli urlop 7 stycznia) przypadnie dopiero w Wielkanoc: Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego przypada 17 kwietnia, a wolny jest również 18 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny).
Długi weekend majowy pozwala uzyskać cztery dni kosztem jednego dnia urlopu – 1 maja, święto Pracy, przypada w niedzielę, a święto Konstytucji 3 maja – we wtorek.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Kościele obchodzone jest w siódmą niedzielę od uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W tym roku przypada 31 maja; w polskim prawie jest to dzień wolny od pracy, nie przysługuje jednak za niego dzień wolny do odebrania w innym terminie.
Boże Ciało jak zawsze świętujemy w czwartek, tym razem 16 czerwca. Wykorzystując dzień urlopu 17 czerwca, możemy cieszyć się czterema dniami wolnymi.
Kolejny ustawowo wolny dzień, uroczystość Wniebowzięcia NMP i święto Wojska Polskiego, 15 sierpnia, przypada w tym roku w poniedziałek.
Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) przypada we wtorek, dłuższy weekend możemy więc zyskać, biorąc urlop w poniedziałek 31 października.
Święto Niepodległości 11 listopada będziemy w tym roku obchodzić w piątek.
Wigilia Bożego Narodzenia (24 grudnia) w 2022 roku przypada w sobotę; a Boże Narodzenie – w niedzielę. W związku z drugim dniem świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) wolny będzie także poniedziałek.
Osobom zatrudnionym przysługuje do wykorzystania także dzień wolny za tegoroczny 1 stycznia (Nowy Rok), który w tym roku przypadał w sobotę.