Styl życia 16 sty 2020 | Redaktor
Z aparatem i w roli modeli. Warsztaty Medialne z Dziecięcym Graffiti [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

W Zespole Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy w środę (15 stycznia) odbyły się „Warsztaty Medialne z Dziecięcym Graffiti” - organizacją skupiającą i działającą na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

O idei inicjatyw podejmowanych przez Dziecięce Graffiti w rozmowie z „Tygodnikiem” opowiadał pomysłodawca i lider, Piotr Częstochowski: – Sukcesem jest dla mnie radość rodzin, danie im nadziei i potwierdzenie, że nie są odrzuceni. Staramy się wychodzić z osobami niepełnosprawnymi na zewnątrz, do ludzi. Nie chcemy ich zamykać i izolować, ale dawać akceptację – mówił.

– Ważna jest też dla mnie radość dzieciaków z pokonywania własnych słabości. Sukcesem jest też zobaczenie akceptacji w oczach pełnosprawnego rodzeństwa naszych podopiecznych. Te zdrowe dzieci często są stygmatyzowane i napiętnowane przez rówieśników, widziane przez pryzmat niepełnosprawnej siostry czy brata. W Dziecięcym Graffiti to właśnie ta niepełnosprawna osoba jest bohaterem dającym szansę rozwoju całej rodzinie. To tworzy harmonię i jest dla nas największym sukcesem.

Cały wywiad czytaj tutaj.

Działalność stowarzyszenia jest dynamiczna, wydarzenia organizowane przez Dziecięce Graffiti takie jak wspólne ognisko na zakończenie roku szkolnego, zabawy na ściance wspinaczkowej. spotkania muzealne czy zajęcia logopedyczne stały się już swoistą tradycją.

W środę (15 stycznia) odbyły się już kolejne warsztaty medialne. 

fot. Anna Kopeć

– W roku 2020 kontynuujemy naszą owocną współpracę z Zespołem Szkół Chemicznych w Bydgoszczy, za co bardzo dziękiujemy dyrekcji szkoły, jak i wszystkim, którzy się włączają w pracę organizacyjną, z panem Romanem na czele – podkreśla Piotr Częstochowski. –Było to kolejne spotkanie reporterów i zaproszonych gości w cyklu zajęć, podczas których zgłębiano tajniki fotografii w specjalnie wyposażonych studiach fotograficznych, ucząc się obsługi aparatów, pracy przed obiektywem, właściwego pozowania do zdjęć.

fot. Anna Kopeć

Ponadto uczestnicy uczyli się obsługi programów fotograficznych oraz obrabiania zdjęć.

Zajęcia prowadził Roman Starzyk, któremu pomagało sześciu uczniów z pierwszych i drugich klas Technikum Fotografii i Multimediów.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor