Teatr Polski 5 sty 14:58 | Redaktor
Nowa twarz w zespole aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy

Sara Celler-Jezierska, fot. Adam Zapała (mat. Teatru Polskiego w Bydgoszczy)

Od stycznia do zespołu aktorskiego Teatru Polskiego w Bydgoszczy dołączyła Sara Celler-Jezierska. Publiczność mogła oglądać ją na scenie TPB podczas ostatnich pokazów spektaklu „Maria Antonina. Ślad Królowej” na www.vod.teatrpolski.pl 

Sara Celler-Jezierska - absolwentka PWST we Wrocławiu, od 2012 roku związana z Teatrem Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. W tym czasie pracowała również w teatrach w Kaliszu, Sosnowcu i Szczecinie. Debiutowała na scenie Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu rolą Bess McNeill w spektaklu Macieja Podstawnego „Przełamując Fale.” Za tę rolę otrzymała swoją pierwszą indywidualną nagrodę aktorską na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych.

Na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy można było zobaczyć ją w roli młodej Marii Antoniny podczas ostatnich pokazów spektaklu „Maria Antonina. Ślad Królowej” w reż. Wojciecha Farugi na www.vod.teatrpolski.pl .

W lutym aktorka weźmie udział w słuchowisku z cyklu „Teatr w odsłuchu. Odzyskane przedstawienia”, które współtworzy cały zespół aktorski TPB.

źródło: Teatr Polski w Bydgoszczy, zmiany - redakcja

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor