Teatr Polski 22 sty 2021 | Redaktor
Komedia na weekend. Teatr Polski zaprasza

fot. Monika Stolarska

23 i 24 stycznia TP zaprasza na pokazy online spektaklu „Ptak” w reż. Magdy Drab. Spektakl oparty na prawie stuletniej komedii Jerzego Szaniawskiego będzie dostępny na www.vod.teatrpolski.pl przez dwa dni.

Styczeń na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy zakończą pokazy spektaklu „Ptak” w reż. Magdy Drab.  Bydgoska produkcja zostanie zaprezentowana na www.vod.teatrpolski.pl dwa razy – 23 i 24 stycznia o godz.19.00. Każdego dnia nagranie streamingu zostanie udostępnione publiczności na 24 godziny.

Spektakl premierę miał w grudniu 2019 roku. To historia studenta, który przybywa do pewnego miasta i zapowiada widowisko z ptakiem w roli głównej.  Wielki złocisty ptak wzbudza wśród mieszkańców zainteresowanie, ale i obawy, bo może ptak, to wcale nie ptak…. Seria nieporozumień i zabawnych zdarzeń, która wyniknie z tej sytuacji, rozbawi publiczność w styczniowe wieczory.

fot. Monika Stolarska

Bydgoska produkcja została doceniona w 2020 roku przez Jury V edycji konkursu „Klasyka Żywa” na inscenizację dawnych dzieł literatury polskiej. Spektakl „Ptak” w reż. Magdy Drab otrzymał Nagrodę Specjalną za interesującą próbę podjęcia inscenizacji tekstu z repertuaru Reduty, w związku z obchodami 100-lecia Reduty.

Jak uzyskać dostęp do spektakli TPB?

Aby uzyskać dostęp do spektaklu, należywejść na stronę www.vod.teatrpolski.pl i założyć bezpłatne konto. Następnie należy wybrać konkretne wydarzenie i wykupić dostęp. Koszt „wirtualnego biletu” to 20 zł. Wykupując dostęp (jeden bilet), spektakl można obejrzeć z rodziną czy przyjaciółmi.

„Trędowata. Melodramat” nadal na VOD

Oprócz pokazów spektakli, na platformie VOD, można nadal bezpłatnie słuchać spektaklu „Trędowata. Melodramat” w formie audialnej. Słuchowisko w reż. Tomasza Cyza, które swoją premierę miało w grudniu, otworzyło cykl „Teatr w odsłuchu. Odzyskane przedstawienia”, którego celem jest przywrócenie w nowej formie spektakli, które zeszły z afisza TPB. Kolejne słuchowisko na platformie VOD pojawi się w lutym. Wówczas swoją premierę będzie miał „Rękopis znaleziony w Saragossie” w reż. Pawła Sztarbowskiego, z udziałem całego zespołu aktorskiego TPB.

mat. TP Bydgoszcz

(ak)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor